Газпром уже винен Україні понад $2,6 мільярда за рішенням

Газпром уже винен Україні понад $2,6 мільярда за рішенням "Стокгольма" — Нафтоназ

Укрінформ
Штраф російського "Газпрому" за невиконання рішення Стокгольмського арбітражу в справі проти НАК "Нафтогаз України" становить уже $110 мільйонів.

Про це на прес-конференції сказав головний комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"За нашими розрахунками, лише сума компенсації, яку Газпром має нам заплатити, уже перевищує 110 мільйонів доларів", - заявив Вітренко.

Таким чином, Газпром уже повинен сплатити на користь України більш як $2,6 млрд.

Вітренко також відзначив, що із загальної суми виграшу в $4,6 млрд Україна частину вже покрила за рахунок поставок газу з Росії. Премії керівництву були виплачені на цю частину.

"Із $4,6 млрд ми вже отримали частину у вигляді газу. Премії були виплачені тільки на ту частину, яка уже була отримана", - прокоментував головний комерційний директор.

Як повідомлялося, Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох контрактів: ціни на російський природний газ і ціни на транзит.

Читайте також: Росії не можна довіряти після відмови виконувати рішення “Стокгольму “— Порошенко

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму $4,673 мільярда.

Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром винен Нафтогазу $2,56 мільярда доларів плюс штрафні санкції за несплату боргу, що збільшуються щодня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-