Данилишин пояснив, що заважає подальшій детінізації економіки в Україні

Данилишин пояснив, що заважає подальшій детінізації економіки в Україні

Укрінформ
Детінізації економіки сприяло зміцнення інвестиційної складової. 

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Ради НБУ Богдан Данилишин.

"Позитивним є те, що зусилля владних структур щодо детінізації та дерегуляції економіки приносять результати. Значний поштовх цьому процесу має дати прийняття Верховною Радою Закону України "Про валюту і валютні операції" та майбутнє прийняття Закону України «Про податок на виведений капітал», який також внесено Президентом України.

Також детінізації економіки сприяло зміцнення інвестиційної складової. Тим не менш, подальшому виведенню економіки з тіні перешкоджає наявність значних викликів стабільності фінансової системи (зокрема значного державного боргу), а також військовий конфлікт на сході країни», - наголосив Данилишин.

Він нагадав, що, за даними МЕРТ, у першому кварталі 2018 року рівень тіньової економіки був на 4% менше, ніж за аналогічний період 2017 року. За перші три місяці 2018 року рівень тіньової економіки становив 33% від офіційного ВВП, тоді як на початку 2017-го ця цифра становила 37% і протягом року поступово знижувалась.

Читайте також: Боротьба з контрабандою: десять викритих схем поповнили бюджет на 12,6 мільярда

Інтегрований показник розміру тіньової економіки, за даними МЕРТ, поступово знижується не перший рік: наприклад, за підсумками 2014 року він становив 41% від ВВП, в 2015 році - 43,5%, в 2016 році - 38%, але, на думку науковця, продовжує залишатися високим.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-