УЗ має підтримку Гройсмана щодо

УЗ має підтримку Гройсмана щодо "ключової точки на залізничній мапі" - Кравцов

Фото
Укрінформ
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підтримав ініціативу "Укрзалізниці" щодо контейнерного термінала на станції Ковель та електрифікації дільниці Ковель – Ізов.

Про це повідомляє прес-служба УЗ.

"У нас повне порозуміння з керівництвом "Укрзалізниці", – сказав глава уряду під час спілкування із залізничниками в локомотивному депо Ковель.

За словами в.о. голови правління "Укрзалізниці" Євгена Кравцова, Ковель – це ключова точка на залізничній мапі, модернізація інфраструктури якої дасть змогу створити новий транзитний коридор, що стане конкурентом переходу Брест – Малашевичі.

"Укрзалізниця" вже розпочала пошук партнерів для будівництва контейнерного термінала на станції Ковель.

Він також зазначив, що вже сьогодні спостерігається стрімке зростання вантажопотоку між Європейським Союзом та Україною, тому "Укрзалізниця" реагує на цю тенденцію та розвиває нові вантажні маршрути.

За його словами, перспективним є утворення термінальних комплексів на станції Чоп, де будуть оброблятися вантажі, що прямують до центральної та північної Європи.

"Ми розглядаємо декілька механізмів взаємодії з потенційними партнерами. Зокрема, це створення спільного підприємства, в якому Укрзалізниця стане учасником за рахунок внесення земельної ділянки, або довгострокова концесія земельної ділянки під будівництво терміналу", – додав керівник компанії.

Читайте також: Кредитний рейтинг Укрзалізниці підвищили до рівня uaBBB-

Він повідомив Прем’єр-міністру України, що "Укрзалізниця" планує у 2020 році завершити електрифікацію дільниці Ковель – Ізов. Вже виконано техніко-економічне обгрунтування проекту електрифікації та є позитивний експертний висновок. Найближчим часом УЗ розробить проект електрифікації та надасть його на розгляд на затвердження уряду.

"Електрифікація цієї ділянки, крім зменшення експлуатаційних витрат, сприятиме скороченню терміну доставлення вантажів, збільшенню маси вантажних поїздів та спрощенню технології організації залізничного руху", – розповів Кравцов.

Володимир Гройсман під час відвідин локомотивного депо "Ковель" / Фото: Владислав Мусієнко, Укрінформ

Він зауважив, що після завершення електрифікації цієї дільниці виникне потреба в придбанні нових вантажних електропоїздів змінного струму. "Укрзалізниця" вивчає ринок виробників такого рухомого складу та планує придбати його вже наступного року. Також обов’язково будемо ставити умову локалізації відповідного виробництва в Україні", – додав керівник компанії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-