НБУ встановив вимоги для забезпечення стійкості банків

НБУ встановив вимоги для забезпечення стійкості банків

Укрінформ
Національний банк України встановив вимоги для забезпечення стійкості банків, які проходили стрес-тестування в рамках проведення щорічної оцінки стійкості у поточному році.

Про це повідомляється на сайті НБУ.

«По-перше, у випадку виявлення нестачі капіталу за підсумками проведення щорічної оцінки стійкості банків з урахуванням результатів стрес-тестування за базовим сценарієм банкам буде необхідно розробити програму докапіталізації. Ця програма передбачатиме збільшення капіталу на суму, що визначається як максимальна із двох значень: суми визначеної за результатами перших двох етапів оцінки стійкості (оцінка якості активів та екстраполяція результатів цієї оцінки) та прогнозованої суми, визначеної за результатами третього етапу оцінки стійкості (стрес-тесту) за встановленим Національним банком базовим макроекономічним сценарієм на 2018 рік», - йдеться в повідомленні НБУ.

По-друге, у випадку виявлення додаткової потреби в капіталі банку за підсумками проведення стрес-тестування за базовим сценарієм на 2019-2020 роки та за несприятливим макроекономічним сценарієм на 2018-2020 роки, банк має розробити та подати до Національного банку план реструктуризації, який він має виконати до кінця 2019 року. Цей план має виходити із  максимальної із сум потреби у капіталі, прогнозованих за результатами оцінки за кожним із вищевказаних сценаріїв.

Читайте також: Нацбанк трохи підвищив гривню

Банк складає план реструктуризації до 2019 року з урахуванням програми капіталізації на 2018 рік. Передбачені у плані реструктуризації заходи мають у підсумку забезпечити дотримання банком установлених Національним банком граничних значень нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) та/або нормативу достатності основного капіталу (Н3) на всьому прогнозному періоді.

Окреслені вимоги затверджені постановою Правління Національного банку України від 14 серпня 2018 року № 94 “Про особливості здійснення оцінки стійкості банків і банківської системи України у 2018 році”, яка набуває чинності 16 серпня 2018 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-