На Миколаївщині відмовилися будувати комунальну сонячну електростанцію

На Миколаївщині відмовилися будувати комунальну сонячну електростанцію

989
Укрінформ
У місті Вознесенську на Миколаївщині відмовилися будувати комунальну сонячну електростанцію (СЕС), попри те, що на неї виділили 24 мільйони гривень з держбюджету.

Про це повідомляє прес-служба міської ради.

«Як відомо, у нас є проект будівництва сонячної електростанції, але підрядники відмовилися його виконувати. Я звернувся до компаній, які співпрацюють з «Укргазбанком» та займаються будівництвом сонячних електростанцій, але жодна з них не згодна будуватися за вже затвердженим проектом. Вносити зміни до проекту, або ж взагалі робити новий, немає часу, адже до кінця фінансового року залишилися лічені місяці. Тож велика вірогідність того, що близько 24 мільйонів гривень, виділені на цей проект, повернуться до державного бюджету», - сказав міський голова Віталій Луков.

За його словами, ще в квітні 2017 року надійшла пропозиція від народних депутатів від Миколаївщини щодо будівництва сонячної електростанції потужністю 2,2 МВт. На неї з державного бюджету було виділено близько 24 мільйонів гривень. Інші 52 мільйони гривень спеціально створене для цих цілей комунальне підприємство «Альтен» мало взяти у кредит в «Укргазбанку».

Виділено земельну ділянку під будівництво. Переможцем тендеру було оголошено будівельну компанію, котра запропонувала найменшу вартість будівництва СЕС. Проте з боку виконавця не було жодної конкретики щодо методів будівництва електростанції, закупки матеріалів тощо. Тому договір так і не був підписаний. Натомість, у січні 2018 року підписано договір з іншою підрядною організацією. Після отримання дозволу на виконання будівельних робіт, передачі земельної ділянки та отримання авансу підрядники мали розпочати будівництво. Але через півроку і цей підрядник оголосив про бажання розірвати договір.

Читайте також: Сонячні панелі вже встановили 4 660 приватних домогосподарств - Савчук

У зв’язку з цим, на думку очільника міста, можливо, краще використати ці кошти на інші першочергові потреби, а від сонячної електростанції відмовитися. «Згідно з аналізом економічної доцільності проекту народних депутатів, СЕС буде заробляти кошти лише через 9 років! Тож одразу виникає питання: чи вигідно це для громади?», - вважає Луков.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-