Фонд гарантування удосконалює продаж іпотечних кредитів фізосіб

Фонд гарантування удосконалює продаж іпотечних кредитів фізосіб

Укрінформ
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) удосконалює підхід до продажу іпотечних кредитів фізичних осіб у пулах.

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

«У першу чергу, зміни стосуються політики формування та продажу пулів. Перші, сформовані за новими принципами пули, будуть торгуватися в системі ProZorro.Продажі уже у вересні цього року. Так, усі не продані у ході індивідуальних торгів на голландському аукціоні іпотечні кредити на наступні торги виставлятимуться тільки у складі пулу. При цьому до складу такого «зібраного лоту» включатимуться щонайменше по 10 активів, сукупною вартістю від 30 мільйонів гривень», - йдеться в повідомленні Фонду.

Формуватимуться пули за принципом спільності однієї або кількох ознак, таких як регіон, валюта договору, період проведення торгів, місцезнаходження предмету застави тощо. Якщо ж і аукціони з продажу пулів будуть визнані такими, що не відбулися - у подальшому із них формуватимуться ще крупніші пули, сукупною вартістю, орієнтовно, від 100 млн грн.  Ще одна із ключових змін - перегляд підходу до визначення мінімальної ціни продажу для пулів іпотечних кредитів фізичних осіб. У ході одного голландського аукціону вартість пулу максимально може знизитися лише на 50% від початкової ціни.

Читайте також: ProZorro зекономило для держбюджету 52 мільярди — МЕРТ

Як відомо, індивідуальний продаж іпотечних кредитів фізичних осіб Фонд гарантування розпочав восени минулого року. На сьогодні через індивідуальні торги пройшло понад 10 тисяч іпотечних кредитів фізичних осіб, заборгованість за якими склала близько 26 млрд грн. Із них продано на індивідуальних торгах було 1,6 тисяч кредитів, заборгованість за якими склала близько 2 млрд грн. Середній рівень конверсії (співвідношення ціни продажу до балансової заборгованості) - 25%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-