В Україні готують комплексний план заходів із виведення вугільної галузі з кризи

В Україні готують комплексний план заходів із виведення вугільної галузі з кризи

1956
Укрінформ
На початку серпня уряд очікує комплексний план заходів щодо виведення вугільної галузі з кризи, де були б відображені інвестиційні пропозиції, оцінка ефективності використання наявних ресурсів, плани щодо аудиту.

Про це сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час урядової наради, присвяченої ситуації у вугільній галузі, повідомляє Урядовий портал.

«У межах Міністерства (енергетики та вугільної промисловості) потрібно приймати чіткі, конкретні рішення, які дозволять вивести галузь із кризи. Я проаналізував ситуацію і можу сказати, що це можливо. Нам потрібно забути про стук шахтарських касок, коли люди говорять про свою заробітну плату. Маємо чути на видобувних підприємствах шум виробництва», - зазначив Глава уряду.

Він поставив відповідні завдання міністру енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику, який несе персональну відповідальність за розвиток галузі.

«Я готовий допомогти, більш того, дав чіткі, конкретні задачі, які потрібно вирішити, щоб ситуація стала контрольованою. Нам треба збільшити власний видобуток вугілля і зменшити імпорт. Там немає питань, які неможливо вирішити - в межах Міністерства та за допомогою уряду та Прем'єр-міністра», - додав Гройсман.

Він також повідомив, що на початку серпня уряд очікує комплексний план заходів, де були б відображені інвестиційні пропозиції, оцінка ефективності використання наявних ресурсів, плани щодо аудиту.

«Маємо вийти на стабільність у галузі. Завдання поставлене, я буду чекати конкретної доповіді і конкретних результатів», - резюмував Прем'єр-міністр.

Читайте також: Вантажівки в Україні зважуватимуть автоматично - Омелян

Зазначається, що наразі в Україні налічується 102 державні шахти, але переважна більшість - у зоні проведення операції Об'єднаних сил. Діючими поза зоною операції вважаються 33 шахти. З них лише 4 шахти працюють прибутково. За 5 місяців поточного року обсяг видобутку становив 1 852,9 тис. тонн. Це на 3,6% менше запланованого і на 7,6% менше відповідного періоду 2017 року. Водночас вартість продукції зросла на понад 30,5%, порівняно з минулим роком.

Коментуючи ситуацію, Глава уряду не раз наголошував, що галузь потребує вирішення одразу двох важливих питань - виведення на рівень беззбитковості та проведення модернізації виробництва, яка дозволила б знизити собівартість і підвищити безпечність праці. 

Обсяг бюджетної підтримки шахт щороку перевищує 1 млрд грн. У середині липня Верховна Рада схвалила зміни до державного бюджету і дозволила додатково виділити ще 1,4 млрд грн на потреби шахтарів, передусім для погашення зарплатних боргів.

Фото: сайт Кабміну

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-