Мала приватизація має проходити відкрито, прозоро і конкурентно - Гройсман

Мала приватизація має проходити відкрито, прозоро і конкурентно - Гройсман

Укрінформ
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наголошує, що запуск процесу малої приватизації на платформі ProZorro, що стартує цього тижня і де вже зареєстровано перші лоти, має проходити відкрито, прозоро і конкурентно.

Про це він заявив у вівторок під час відвідання офісу ProZorro у Києві, повідомляє Урядовий портал.

«Наш уряд вперше започаткував цей процес. Я зацікавлений в тому, аби все було відкрито, прозоро і конкурентно, і всій країні треба про це сказати. Споконвіку було так, що тримали об'єкти, не стратегічні для економіки, аби якось колись щось там прикупити чи продати. Змінюємо це, ламаємо стару систему і максимально все заводимо в ProZorro. Будь-який підприємець побачить, що продається, і купить собі потрібне приміщення, якийсь об'єкт - без знайомства з керівництвом району чи області», - сказав Гройсман.

Він наголосив, що ефективний продаж активів - це велика допомога для малого й середнього бізнесу, а отже, це розвиток територій і розвиток економіки.

«Своє завдання бачу в тому, аби підтримувати команду усіма інструментами, які в мене є, аби ми змінювали пласти проблем, які не вирішувалися десятиліттям і робили країну слабшою. А тепер маємо прекрасну можливість. Хай продажі починаються з перших 18 лотів. Потім їх будуть тисячі. Наше завдання, аби це потім, наступило якомога швидше», - зазначив керівник уряду.

Читайте також: Відокремлення оператора ГТС: у Нафтогазі розповіли про дорожню карту

Як повідомлялося, згідно із законом «Про приватизацію державного і комунального майна», який набрав чинності в березні, мала приватизація відбуватиметься через електронну систему ProZorro.Продажі. Мова йде про активи державної і комунальної власності вартістю до 250 млн грн. Виставляти об'єкти в рамках малої приватизації будуть Фонд державного майна України (ФДМУ), а також місцеві органи влади.

Першим об'єктом в рамках малої приватизації стало двоповерхове приміщення недіючої стоматологічної поліклініки в центрі Житомира. Воно було виставлене відділом по управлінню та приватизації комунального майна Житомирської міської ради на торговельному майданчику, сертифікованому ProZorro. Одразу після цього свої перші об'єкти малої приватизації в системі зареєстрували Львів та Ізмаїл.

Запуск малої приватизації координує Міжвідомча робоча група з питань приватизації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-