В Україні оновили е-послугу із подання повідомлення про початок будівельних робіт

В Україні оновили е-послугу із подання повідомлення про початок будівельних робіт

Укрінформ
Державна архітектурно-будівельна інспекція разом із Державним агентством із питань електронного урядування, Міністерством юстиції України та координатором проектів ОБСЄ в Україні презентували оновлену електронну послугу із подання повідомлення про початок будівельних робіт. 

Про це повідомляє прес-служба ДАБІ.

"19 липня Державна архітектурно-будівельна інспекція разом із Державним агентством із питань електронного урядування, Міністерством юстиції України та координатором проектів ОБСЄ в Україні презентували оновлену електронну послугу із подання повідомлення про початок будівельних робіт", - йдеться у повідомленні.

Перша в Україні повністю автоматизована е-послуга - без втручання посадової особи - стосується будівництва, здійснюваного на підставі будівельного паспорта. Йдеться про зведення індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових та дачних будинків заввишки не більше двох поверхів (площею – не більше за 300 м кв.). Також - господарських будівель та споруд, зокрема, гаражів, розташованих на присадибних, дачних і садових земельних ділянках.

Торік в Україні було розпочато зведення 51 тис. об'єктів на основі будівельного паспорта. А це - 75% загальної кількості документів декларативного характеру про початок будівельних робіт, інформують у ДАБІ.

«Сучасні технології дозволили вперше в Україні запустити е-послугу без втручання посадової особи. Дані з повідомлення автоматично потраплятимуть до реєстру, і громадяни, які будують, на 100% будуть захищені від зловживань як із боку державних службовців, так і з боку недобропорядних забудовників. А ДАБІ зможе гарантувати прозорість, швидкість та доступність надання своїх послуг», – відзначив голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев.

Читайте також: З 1 жовтня при проектуванні нових будинків дозволять склити балкони

У відомстві пояснюють, що е-послуга зазнала двох новацій. По-перше, відтепер із поданням такого повідомлення внесення даних до Реєстру дозвільних документів ДАБІ здійснюватиметься цілком автоматично - без участі посадовців. Раніше, незважаючи на декларативний характер послуги, такі повідомлення все ще підлягали попередньому розгляду співробітниками відповідних органів влади.

Проте ключове доопрацювання е-послуги полягає у налагоджені електронної взаємодії з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно Мін’юсту. Тепер громадянин, заповнюючи відповідну електронну форму, не матиме потреби вносити всі дані про свою земельну ділянку власноруч. Якщо зазначити тільки кадастровий номер і натиснути «Запитати дані», вся необхідна інформація відобразиться в електронній формі повідомлення автоматично.

«Крок за кроком ми наближаємося до того, що в майбутньому 90% усіх послуг, які надає держава, будуть електронними. Саме мінімізація спілкування чиновника з громадянами та бізнесом унеможливить будь-яку корупційну складову. Це – світова тенденція. Іншого шляху в нас немає», – зазначила Олена Сукманова, заступник міністра юстиції України з питань державної реєстрації.

Як уже повідомлялося, Державне агентство з питань електронного урядування разом із Державною архітектурно-будівельною інспекцією та за підтримки координатора проектів ОБСЄ в Україні загалом уже запровадили 14 електронних послуг у будівельній сфері. Окрім подання повідомлення про початок будівельних робіт, до цього переліку електронних послуг у сфері будівництва також належать подання повідомлення про початок підготовчих робіт, реєстрація декларації про введення будинку в експлуатацію, а також - ліцензування будівельної діяльності.

Усі зазначені послуги (окрім ліцензування) стосуються об’єктів будівництва, що за класом наслідків належать до класу СС1. А це сукупно - близько 80% усього будівництва в Україні, в тому числі й приватного. 

Електронні послуги у сфері будівництва доступні на оновленому Урядовому порталі у розділі «Електронні послуги», а також - на сайті електронних сервісів ДАБІ.

Фото: сайт ДАБІ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-