Сумським машинобудівникам продовжили оплачуваний простій

Сумським машинобудівникам продовжили оплачуваний простій

1210
Ukrinform
Працівникам ПАТ „Сумське НВО” продовжили оплачувані простої. Вони триватимуть з 9 до 20 липня.

 Про це кореспондентові Укрінформу повідомили у прес-службі акціонерного товариства.

“Через протестні акції незалежної профспілки, що відбулися в кінці червня, партнери ПАТ „Сумське НВО” вирішили відкласти авансові платежі, зажадавши пояснень і підтвердження готовності СНВО до реалізації намічених виробничих завдань. Тому найближчим часом заплановано низку непростих переговорів, а на самому підприємстві, враховуючи ситуацію, що склалася, на період з 9 по 20 липня 2018 року продовжено режим оплачуваних простоїв. Крім того, зберігає свою актуальність можливість для працівників скористатися відпустками й відгулами за раніше відпрацьований час”, - розповіли у прес-службі.

Тут зазначили, що відтермінування партнерами грошових надходжень спричинило ланцюжок негативних наслідків.

Це, перш за все, неможливість виплати частини грудневого заробітку трудовому колективу протягом першого тижня липня – тобто у строки, про які було домовлено напередодні мітингів. До того ж, об’єднання не мало фінансової змоги провести запланований платіж за спожиту електроенергію. Це, у свою чергу, призвело до того, що з 9 липня СНВО знеструмлюється до наступної оплати.

Аби погасити борги, підприємство починає перемовини з Наглядовою радою щодо розпродажу інфраструктурних активів, якими об’єднання не користується, зокрема, їдальнею на проспекті Курському та банно-пральним комбінатом на вулиці Ремісничій.

Як повідомлялося, режим оплачуваних простоїв на найбільшому в Сумській області підприємстві запровадили з 25 червня по 6 липня. Сталося це після того, як напередодні заводчани влаштували страйк, вимагаючи виплатити їм зарплату за 7 місяців.

Реагуючи на такі дії, адміністрація підприємства вирішила не пускати працівників на територію заводу, відправивши їх в оплачуваний простій, упродовж якого їм зараховуватимуть 2/3 заробітної плати.

Читайте також: Сумські машинобудівники влаштували «голодну ходу» через зарплатний борг

У свою чергу, близько 500 заводчан 26 червня  влаштували „голодну ходу” центром міста.

Питання повернення сумським машинобудівникам 270 мільйонів гривень зарплати розглядалося 6 липня під час чергової сесії обласної ради, однак узгодженого рішення з цього приводу так і не було прийнято.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-