Порошенко підписав закони про митні та податкові пільги на період ООС

Порошенко підписав закони про митні та податкові пільги на період ООС

Укрінформ
Президент Петро Порошенко підписав закони щодо пільг зі сплати ввізного мита та податкових пільг, які діють на період проведення операції Об'єднаних сил із відсічі збройної агресії Росії у Донецькій та Луганській областях.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

“Президент Петро Порошенко підписав Закон № 2464-VІІІ "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо уточнення деяких положень". Закон був ухвалений Верховною Радою 19 червня 2018 року”, - ідеться в повідомлені.

Законом, зокрема, доповнюються чинні норми Митного кодексу щодо звільнення від оподаткування ввізним митом спеціальних засобів індивідуального захисту; ниток та тканин (матеріалів) для виготовлення бронежилетів та шоломів; лікарських засобів та медичних виробів на період здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Росії у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення ООС.

Крім того, документом уточнюється перелік товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей громадян, наприклад, “крісло колісне для осіб з інвалідністю на кожну особу з інвалідністю, яка перетинає митний кордон України, а в разі відсутності такої особи – у кількості не більше однієї штуки”.

Водночас в АП підкреслили, що законотворець визначив, що закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, однак з метою забезпечення безперервного періоду надання пільг з оподаткування ввізним митом пропонується поширити дію зазначених положень закону з 1 травня 2018 року - початку ООС.

Читайте також: Парубій підписав закон про нацбезпеку та передав його Президенту

Порошенко також підписав ухвалений 19 червня закон № 2463-VIII “Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (щодо відносин, пов’язаних із здійсненням заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях)”.

Документ забезпечує продовження дії пільг зі сплати військового збору та з оподаткування ПДВ на період здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ на Донбасі шляхом проведення ООС.

В АП пояснили, що до цього часу податкові пільги, особливості справляння та сплати податків та зборів були встановлені на період проведення АТО.

Серед них, зокрема, пільги зі сплати військового збору з доходів у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та інших осіб на період їх безпосередньої участі в операції. Також встановлюються пільги з оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України ряду спеціальних засобів індивідуального захисту, лікарських засобів та медичних виробів, продукції оборонного призначення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-