НБУ дозволив місцевим органам влади розміщувати облігації на фондовій біржі

НБУ дозволив місцевим органам влади розміщувати облігації на фондовій біржі

Укрінформ
Національний банк України надає можливість місцевим органам влади розміщувати облігації місцевих позик на фондовій біржі з використанням розрахунків за принципом "поставка цінних паперів без оплати".

Про це повідомляє прес-служба НБУ. 

«Відтак, для розширення можливостей із залучення місцевими органами влади позикових ресурсів Національний банк вніс зміни до Положення та уможливив обслуговування депозитарієм Національного банку таких операцій. По-перше, визначено порядок дій депозитарію Національного банку, фондової біржі, емітента та депозитарних установ при розміщенні облігацій місцевих позик на фондовій біржі. По-друге, врегульовано порядок взаємодії депозитарію Національного банку та фондової біржі при обслуговуванні розміщення облігацій місцевих позик на фондовій біржі. По-третє, внесено зміни до плану балансових рахунків та переліку депозитарних проводок, завдяки чому розміщення облігацій місцевих позик на фондовій біржі зможе відображатися в системі депозитарного обліку», - йдеться в повідомленні НБУ.

У Нацбанку зазначають, що досі Положення про провадження депозитарної і клірингової діяльності та забезпечення здійснення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів Національним банком України, яке регламентує обслуговування депозитарієм Національного банку операцій з розміщення облігацій місцевих позик, передбачало можливість обслуговування розміщення таких позик лише поза фондовою біржою.

Читайте також: Білоруський банк знову планує купити українську «дочку» «Сбербанка»

Зазначені зміни затверджено постановою Правління №70 від 25 червня 2018 року "Про затвердження Змін до Положення про провадження депозитарної і клірингової діяльності та забезпечення здійснення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів Національним банком України". Вони набувають чинності з 26 червня 2018 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-