Хорватська Industrija Nafte зацікавилась розробкою українських надр

Хорватська Industrija Nafte зацікавилась розробкою українських надр

1526
Ukrinform
Хорватська компанія Industrija Nafte висловлює зацікавленість в обговоренні можливих проектів з розробки корисних копалин в Україні.

Про це повідомлили в Міністерстві екології та природних ресурсів України за підсумками зустрічі з керівником хорватської нафтової компанії Іndustrija Nafte (INA) Йосипом Бабнічем, що відбулася в Держгеонадрах України.

«Наша компанія справді бачить перспективи видобутку нафти і газу в Україні. Ми маємо наміри взяти участь в аукціонах з продажу спеціальних дозволів на право користування нафтогазоносними надрами. Розглядаємо ділянки у Львівській області. Наразі наші юристи вивчають українське законодавство, щоб обрати найзручніший для нас шлях, щоб стати повноцінним учасником ринку видобутку вуглеводнів. Наразі ми розглядаємо як участь в аукціоні на заявлених площах, так і спосіб співпраці на умовах підписання угоди про розподіл продукції (УРП)», - озвучив плани Йосип Бабніч. 

Під час розмови представники українського геологічного відомства надали хорватським партнерам інформацію, що їх цікавила, стосовно мінеральних ресурсів нашої країни, розповіли про процедури та практику розробки родовищ, про зміни, які нещодавно відбулись і спрощують інвестування в розробку копалин.

«Україна має значні запаси газу. У західній частині – знаходиться приблизно третина, також багата газом Дніпровсько-Донецька западина, Південь і Чорне море. З метою ефективного і більш якісного використання ресурсів нафти і газу в Україні ми бачимо за необхідне встановлення тісних контактів із західними фірмами, такими як ви, які займаються пошуками та розвідкою корисних копалин, їх видобутком та переробкою. Сподіваємось на подальшу співпрацю», – заявив заступник директора Департаменту дозвільної та міжнародної діяльності Держгеонадр, начальник відділу з надання надр у користування Ігор Тимошенко.

За підсумками зустрічі сторони домовились про подальші робочі візити для реалізації заявлених планів щодо визначення конкретних проектів, які можуть бути втілені в життя спільними зусиллями. 

Інтерес до надр та особливо до нафтогазових родовищ України дуже сильно активізувався у інвесторів останнім часом, після того як уряд України за сприяння його голови Володимира Гройсмана провів на початку червня 2018 року радикальну ліберальну реформу видобувної галузі, що розроблялася за участю Держгеонадр. Зміни полягають у введенні прозорих аукціонів на надра, зниженні рівня зарегульованості, відміні частини складних адміністративних погоджень. В цілому ж правила надрокористування були уніфіковані з нормами ЄС - і позитивний інтерес інвесторів до країни не змусив себе чекати.

Читайте також: Держгеонадра готує на аукціон 44 ділянки із ресурсами газу в 1 трильйон кубів

INA - найбільша нафтогазова компанія Хорватії, що займається розвідкою, видобутком і транспортуванням нафти і газу. Також виробник займається діяльністю і за межами Хорватії, зокрема, веде розвідку і видобуток нафтогазових родовищ в Анголі і Єгипті. До групи компаній INA входять два найбільші нафтопереробні заводи країни в Рієці і Сисаку. Програма компанії передбачає вкладення в ці заводи глобальних інвестицій на суму близько 4 мільярдів кун для приведення всієї продукції до європейських нормативів. Також компанії належить завод з виробництва мінеральних добрив в Кутині і ряд інших нафтохімічних підприємств.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-