ДФС нагадала про обов'язковість сплати податку на нерухомість

ДФС нагадала про обов'язковість сплати податку на нерухомість

Укрінформ
Сплатити податок на нерухомість необхідно протягом 60 днів з дня отримання повідомлення-рішення про нараховану суму податку.

Про це повідомляє прес-служба ДФС.

«До 1 липня поточного року громадянам будуть надіслані податкові повідомлення-рішення із зазначеною до сплати сумою податку на нерухомість. Одночасно з повідомленням надійде і квитанція з платіжними реквізитами для сплати податку, яку необхідно оплатити протягом 60 днів з дня отримання», - йдеться в повідомленні ДФС.

Зі слів директора Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павла Дроняка, у цьому році платники сплачують за нерухомість за звітний 2017 рік за ставками і пільгами, які були визначені у цей період. Податок нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості.

«Прийняття рішень щодо ставок та пільг при оподаткуванні нерухомості відноситься до повноважень місцевих рад, оскільки цей податок надходить до місцевих бюджетів. Це було частиною політики децентралізації - влада на місцях сама вирішує, як їм наповнювати свій бюджет», - зазначив Дроняк.

Читайте також: Два банки стали гарантами по митних платежах

Водночас, за його словами, законодавчо для платників визначені мінімальні пільгові площі неоподатковуваного майна. Так, для квартир це - 60 кв. метрів незалежно від їх кількості, житлових будинків - 120 кв. метрів, різних типів нерухомості (будинок та квартира) - 180 кв. метрів. Окрім цього, місцеві ради можуть встановлювати додаткові пільги. Так, наприклад, у Києві від оподаткування звільнено житло, яке належить інвалідам, членам сімей Героїв Небесної Сотні, учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО, але не більше одного об'єкта. У Львові податок не сплачують особи, які захищали територіальну цілісність України, учасники АТО та їх дружини, також звільнені від сплати податків власники гаражів, стоянок, присадибних будівель тощо.

Станом на 1 червня цього року у місцеві бюджети надійшло понад 132 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, від фізичних осіб. У минулому році на цю дату показник був значно меншим - близько 30 млн гривень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-