У “Нафтогазі” прокоментували премії за перемогу у Стокгольмі

У “Нафтогазі” прокоментували премії за перемогу у Стокгольмі

1764
Ukrinform
Комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко прокоментував премії, які керівництво "Нафтогазу" отримало за перемогу над "Газпромом" в Стокгольмському арбітражі.

Про це він написав у Facebook.

“Я показав у попередніх записках, що корумпована та брехлива система призвела до безповоротних втрат кожної української родини, які перевищили 61 тис грн тільки на контрактах з Газпромом. І що команда, яка зупинила цю порочну практику, пішла в міжнародний арбітраж і перемогла, зробила так, що тепер кожна українська родина не боргує Газпрому 7 тис грн за поставлений газ і 105 тис грн за газ, який навіть не був поставлений, але все одно мав бути оплачений за кабальним контрактом Тимошенко-Путін. Навпаки, зараз Газпром боргує кожній українській родині 4,4 тис грн”, - написав Вітренко.

За його словами, Газпром оскаржує рішення арбітражу, але “факт залишається фактом: раніше за контрактом українська сторона мала заборгованість перед російською стороною, тепер за рішенням арбітражу заборгованість має російська сторона перед українською стороною”.

“Як я вже писав, у цьому арбітражі ми заробили більше 8 тис грн кожній українській родині”, - уточнив Вітренко.

Він наголосив, що з цих 8 тис грн 3,8 тис вже фактично було стягнуто з Газпрому. "За рахунок цих коштів Нафтогаз заплатив за газ для України. Так вирішив міжнародний арбітраж, який провів відповідний залік зустрічних вимог. Іншими словами, ці кошти були стягнуті не грошима, а газом”, - поінформував Вітренко.

Читайте також: У Британії заморозили активи Газпрому через борг Україні

Як зазначив комерційний директор “Нафтогазу”,  якщо порівняти премію, яка вже була виплачена, то “це 38 грн команді, яка принесла позитивний фінансовий результат, вже фактично отриманий у вигляді газу, у розмірі 3 800 грн у перерахунку для кожної української родини”.

“38 грн порівняно з 3 800 грн, це забагато? Великою сума премії стає тільки коли помножити 38 грн на кількість українських родин. Але тоді потрібно помножити на цю кількість і 3 800 грн, щоб зрозуміти, який загальний фінансовий результат принесла команда, яка отримала премії”, - підкреслив він.

Він уточнив, що “зараз знайдуться погані люди, які будуть казати, що премії виплачувалися з кишені українців. Це не так. Навпаки, як я показав, в кишені українців надійшла в 100 раз більша сума, ніж було виплачено премій”.

“До речі, за цим боргом нараховуються відсотки. Вони вже склали біля 100 грн для кожної української родини. Тобто ці відсотки вже перевищують суму премій, вже виплачених і які ще будуть виплачені. 100 грн більше ніж 38 грн, чи не так? Таким чином, можна сказати, що українські родини отримають навіть більше”, - додав Вітренко.

На його думку, "розмір премій є адекватним; рішення було зваженим, вчасним і обгрунтованим; призначалися премії спеціальним незалежним органом і тільки за конкретний вклад у перемогу; у відповідності до закону і міжнародним стандартам; пов’язана вона тільки з перемогою у Стокгольмі; премія працівникам компанії, господарюючого суб’єкта".

Як повідомлялося, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги НАК "Нафтогаз України" за позовом до російського "Газпрому". НАК домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд за недопостачання російським монополістом узгоджених обсягів газу для транзиту.

Пізніше наглядова рада "Нафтогазу" ухвалила рішення щодо виплати 41 працівнику компанії премій у зв’язку з перемогою у Стокгольмському арбітражному суді. Загальний обсяг виплат затверджено на рівні 1% від суми виграшу в арбітражі ($4,6 млрд), він становитиме $46,3 млн. Із цієї суми планується сплатити податок на доходи фізичних осіб та інші збори на суму понад $9 млн.

8 червня Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що направив офіційного листа до наглядової ради  "Нафтогазу" з проханням переглянути рішення про виплату мільйонних премій працівникам компанії за перемогу у Стокгольмському арбітражі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-