Податок на нерухомість з потенціалом, але слабо розвивається - Мінрегіон

Податок на нерухомість з потенціалом, але слабо розвивається - Мінрегіон

799
Ukrinform
У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства вбачають великий потенціал у наповненні місцевих бюджетів за рахунок податку на нерухомість.

Про це під час прес-конференції на тему «Як розпоряджаються коштами об'єднані громади» сказав директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону Сергій Шаршов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«До 2020 року ми повинні проаналізувати ситуацію, що відбулось з місцевими бюджетами, і зробити певні висновки, для того, щоб внести коригування до бюджетного кодексу та податкового кодексу. Ми бачимо досить великий потенціал на рівні Міністерства регіонального розвитку щодо просування подальшого податку на нерухомість. Цей податок на нерухомість є досить важливим і одним із найбільших у бюджетах країн наших сусідів, але, на жаль, у нас він слабо адмініструється і слабо розвинений», - сказав Шаршов.

Як відомо, у 2018 році податок на нерухомість нараховуватиметься фізичним особам - власникам об'єктів нерухомості за звітний 2017 рік. Ставка податку коливається в діапазоні 0-1,5% від мінімальної заробітної плати на початок минулого року. Так, у 2018 р. розрахунок потрібно робити від ставки, яка діяла у 2017 р. та складала 3200 грн. Таким чином, враховуючи прив'язаність ставки податку до мінімальної заробітної плати, саме зростання МЗП призведе до збільшення податкових нарахувань у 2019 р. 

Читайте також: У ДФС повідомили, скільки надано розстрочень з ПДВ при ввезенні обладнання

У 2018 р. для фізичних осіб і надалі діють пільги щодо зменшення бази оподаткування об'єктів житлової нерухомості у таких розмірах: для квартир (незалежно від їх кількості) - на 60 кв. метрів, для житлових будинків - на 120 кв. метрів та для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного володіння квартирою та житловим будинком) - на 180 кв. метрів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-