Україна отримуватиме газ із Азербайджану новим газогоном - Порошенко

Україна отримуватиме газ із Азербайджану новим газогоном - Порошенко

Укрінформ
Президент Петро Порошенко заявив, що завдяки новозбудованому газогону TANAP Україна зможе диверсифікувати постачання газу через Болгарію та Румунію.

Про це він заявив, виступаючи на офіційній церемонії запуску в експлуатацію Трансанатолійського газогону (TANAP) у Туреччині, яку транслювали в прямому ефірі українські інформаційні телеканали.

“Україна абсолютно всіма можливими ресурсами підтримує цей проект, і ми вдячні вам за нього. Сьогодні ми погодилися, що з величезним задоволенням Україна диверсифікує ресурси постачання енергії й отримуватиме газ через цей газогін через Болгарію та Румунію. Величезне спасибі за це”, - зазначив Порошенко.

Глава держави запевнив, що Україна завжди підтримуватиме економічно вигідні європейські ініціативи у питання диверсифікації джерел постачання енергетичних ресурсів.

“Моя країна стовідсотково використає цей проект для забезпечення конкурентоспроможності всього ЄС. Ми розраховуємо на Туреччину й Азербайджан у питанні забезпечення України енергетичними ресурсами через альтернативні шляхи. Я переконаний, що найближчим часом ми знайдемо максимальні можливості залучити також природний газ із Каспійського басейну із Азербайджану не лише до України, але й до всього регіону, який з’єднаний з Україною через систему газопроводів”, - наголосив Президент.

Читайте також: Алієв запросив Україну до участі в проекті Південного газового коридору

Водночас він нагадав, що цей газогін є головним елементом Південного газового коридору, та наголосив, що завдяки його запуску “цілий регіон зможе мати глибшу безпеку й ширші енергетичні перспективи”.

Порошенко також підкреслив, що проект TANAP сприяє енергетичній безпеці Європи, диверсифікації джерел постачання енергоносіїв у Європу і її конкурентній спроможності.

Як відомо, газогін TANAP є газогоном Азербайджану через Туреччину до Європи. Призначений для транспортування газу другої стадії розробки родовища Шах-Деніз (Азербайджан).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-