Укрнафта не планує нараховувати дивіденди через збиткову діяльність торік

Укрнафта не планує нараховувати дивіденди через збиткову діяльність торік

Укрінформ
ПАТ "Укрнафта" не планує нараховувати дивіденди акціонерам через збиткову діяльність за 2017 рік.

Про це йдеться у проекті порядку денного зборів акціонерів товариства, що відбудуться 14 червня.

"У зв'язку з відсутністю чистого прибутку дивіденди не нараховувати. Порядок покриття збитків товариства за 2017 рік за поданням правління товариства взяти до відома", - йдеться у повідомленні.

Крім того, під час засідання планується визнати незадовільною роботу правління Укрнафти, а також переобрати членів наглядової ради.

Як повідомлялося, 26 квітня Лондонський міжнародний арбітражний суд ухвалив рішення у спорі за позовом міноритарних акціонерів Укрнафти проти НАК "Нафтогаз України". Арбітри дійшли висновку, що ключові положення акціонерної угоди між Нафтогазом та компаніями Ігоря Коломойського щодо корпоративного управління Укрнафти є такими, що не підлягають виконанню, оскільки суперечать імперативним нормам корпоративного законодавства України.

Зокрема, не підлягає виконанню частина статті 9 Акціонерної угоди, яка, серед іншого, передбачає, що 6 членів наглядової ради Укрнафти обираються з числа кандидатів, запропонованих Нафтогазом, а голова правління та інші 5 членів наглядової ради Укрнафти – з числа кандидатів, запропонованих компаніями Коломойського, які є міноритарними акціонерами Укрнафти. Стаття 9 також передбачає, що персональний склад правління Укрнафти має затверджуватися наглядовою радою Укрнафти за пропозицією голови правління.

Читайте також: Нафтогаз цьогоріч забезпечив понад 18% загальних доходів казни

Таким чином, рішення ухвалено на користь Нафтогазу.

НАК «Нафтогаз України» належить 50% + 1 акція «Укрнафти». Компанії, що входять у сферу впливу групи «Приват» Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% - компанії Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - інші акціонери). З 2003 року операційне управління «Укрнафтою» здійснює група «Приват».

У 2018 році спливає строк дії 27 спецдозволів "Укрнафти", на які припадає 53% річного видобутку нафти з конденсатом та 33% видобутку природного газу. Наразі Укрнафта заборгувала державі 15 млрд грн податків - це на 2,5 млрд грн більше, ніж навесні 2017 року.

У 2016 році Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку зобов'язала ПАТ «Укрнафта» здійснити виплату дивідендів усім акціонерам, які мають на це право за останні три роки, з огляду на численні скарги, що надходили протягом 2010-2015 років.

Фото: сайт Укрнафти

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-