У НБУ вважають малоймовірним зниження облікової ставки до кінця року

У НБУ вважають малоймовірним зниження облікової ставки до кінця року

Укрінформ
Більшість членів Комітету з монетарної політики Національного банку вважають, що імовірність зниження облікової ставки до кінця поточного року є низькою.

Про це йдеться у підсумках дискусії членів Комітету з монетарної політики щодо рівня облікової ставки, повідомляє прес-служба НБУ. 

«Більшість членів КМП погодилися, що імовірність зниження облікової ставки до кінця поточного року є низькою. Зниження облікової ставки має відбуватися лише за появи ознак стійкої дезінфляції відповідно до встановлених цілей. Члени КМП висловили впевненість, що для збереження довіри до дій Національного банку монетарна політика має залишатись послідовною у прагненні знизити інфляцію, а також уникати будь-яких форм фіскального домінування», - йдеться в повідомленні НБУ.

Один з членів КМП висловив сумнів щодо доцільності збереження до кінця 2018 року облікової ставки на рівні 17%, якщо ситуація буде розвиватися відповідно до базового сценарію. На його думку, у такому разі, жорсткість монетарної політики може бути надмірною, оскільки зниження інфляції буде швидшим через сприятливий ефект змін обмінного курсу. 

Разом з тим, обговорюючи перспективи монетарної політики Національного банку, члени КМП відзначили, що наразі можливі два різні сценарії розвитку подій. Те, який зі сценаріїв реалізується, залежить від прогресу в проведенні структурних реформ, необхідних для стійкого економічного розвитку, та подальшої співпраці з МВФ. Члени КМП висловили думку, що найближчий час буде вирішальним для ухвалення рішень, важливих для продовження співпраці з офіційними кредиторами України.

Читайте також: НБУ заборонив банкам приймати банкноту та монету з Росії

За активізації зусиль існує висока ймовірність отримання цього року траншу МВФ обсягом 2 млрд дол. США та іншого пов'язаного фінансування, як і припускається у базовому сценарії макроекономічного прогнозу Національного банку. Члени КМП зазначили, що у випадку розвитку подій за базовим сценарієм, який припускає продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом, Національному банку доцільно здійснити подальшу лібералізацію валютних обмежень, щоб підтримати економічний розвиток.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-