Агробізнес України переходить на цифрові технології - експерти

Агробізнес України переходить на цифрові технології - експерти

1014
Ukrinform
В українському аграрному бізнесі активно впроваджуються цифрові технології, адже вони допомагають підвищити ефективність та продуктивність праці, створюють можливість для прийняття вдалих рішень і мінімізації ризиків.  

Про це розповідомили експерти УАК Challenge AГРО на тему: "Диджиталізація та роботизація технологічних процесів в агробізнесі України", повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Бізнес переходить на цифрові рейки в оптимізації процесів, веденні обліку, у договірній роботі, управлінні ресурсами, контролі якості, плануванні, прогнозуванні. Діджиталізація та роботизація впроваджуються переважно у рослинництві”, - розповів голова правління AgTech Ukraine Юрій Петрук.  

Зазначається, що українські аграрії зацікавлені у використанні комплексних програмних рішень для ведення бізнесу, оскільки цифрові технології допомагають підвищити ефективність та продуктивність праці, створюють можливість для прийняття вдалих рішень і мінімізації ризиків. Цей напрямок, на думку експертів, здатен поєднати зусилля українських виробників сучасного обладнання та пристроїв, IT-фахівців та науковців. 

Читайте також: Третина українських експортерів й імпортерів отримали вигоду від асоціації з ЄС

Як зазначив директор AgriLab Ярослав Бойко, компанії, які впроваджують цифрові технології, будуть успішними на ринку. 

“Окупність цифрових технологій в АПК в Україні становить 5-7 років. Для багатьох фермерів це розкіш, вони орієнтовані на швидку окупність до 2 років. Однак ті, хто хочуть мати якісну продукцію, збільшити експорт, ефективно конкурувати, впроваджують досягнення передових сучасних технологій”, - зазначив Бойко. 

Експерти зауважують, що сучасні цифрові рішення в агробізнесі потребують також навчання персоналу та зміни освітніх програм, підготовки не лише студентів, а й самих викладачів. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-