В Україні вже сплатили понад 80 мільйонів податку на нерухоме майно - ДФС

В Україні вже сплатили понад 80 мільйонів податку на нерухоме майно - ДФС

1150
Ukrinform
До місцевих бюджетів станом на 1 травня 2018 року надійшло 82,8 млн грн податку на нерухоме майно, що на 57,6 млн грн більше аналогічного періоду минулого року (25,2 млн грн).

Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби України. 

"Фізичним особам - власникам об'єктів нерухомості сформовано близько 678 тис. податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. До сплати визначено податку на загальну суму понад 585 млн грн", - йдеться у повідомленні.

У ДФС зауважили, що податок на нерухомість платники також сплачують за 2017 рік за ставками та з використанням пільг, які були законодавчо визначені у цей період. Податок нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. 

Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад. При цьому пільгові розміри майна, на які не застосовується ставка податку, складають: для квартири/квартир незалежно від їх кількості - 60 кв. метрів; для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - 120 кв. метрів; для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - 180 кв. метрів.

"За наявності у власності платника податку об'єкта (об'єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), сума податку збільшується на 25 000 грн на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості (його частку) (підпункт «» підпункту 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 Податкового кодексу України)", - зазначили у профільній службі. 

Читайте також: Для платників ПДВ запровадили новий сервіс - ДФС

ДФС нагадує, що фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення.

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-