Україна домовилась з ЄІБ про кредити на €211 мільйонів

Україна домовилась з ЄІБ про кредити на €211 мільйонів

Фото
1257
Ukrinform
Україна і Європейський інвестиційний банк підписали угоди про фінансування у сумі 211 мільйонів євро. Підписання відбулося у четвер під час візиту Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана до керівних інституцій ЄС.

Повідомляє кореспондент Укрінформу.

Ідеться про гарантійну угоду між Україною та ЄІБ (проект «Програма підвищення надійності підстанцій») та фінансову угоду між ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго» та ЄІБ.

Підписані угоди дозволять залучити кредитні кошти ЄІБ для фінансування проекту в сумі 136 млн євро, які надаються під державні гарантії на тривалий термін (15 років) із низькими відсотковими ставками.

Метою проекту «Програма підвищення надійності підстанцій» є підвищення ефективності та надійності роботи ОЕС України для її інтеграції з мережею системних операторів передачі електроенергії Європи (ENTSO-E) шляхом заміни застарілого обладнання та автоматизації підстанцій південно-східного регіону України.

Україна домовилась з ЄІБ про кредити на €211 мільйонів / Фото: Мусієнко Владислав

Також Міністерство фінансів України і Європейський інвестиційний банк підписали меморандум про фінансування проекту «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України».

Метою меморандуму є підтвердження спільних намірів української сторони та ЄІБ щодо завершення узгодження та підписання фінансового контракту на фінансування проекту «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України» протягом 2018 року.

Читайте також: Стало відомо, які документи підпише Гройсман у Брюсселі

Для підтримки роботи в напрямку безпеки доріг в Україні ЄІБ в тісній співпраці з урядом України розробив проект із підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України, покликаний покращити безпеку доріг в Україні шляхом інвестицій у відповідну інфраструктуру.

У грудні 2017 року Рада директорів ЄІБ затвердила пропозицію фінансування проекту «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України» в розмірі 75 млн євро. Крім того, у грудні 2017 року затверджено грант на технічну допомогу для підтримки проекту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-