В Україні запустили програму прозорого управління земельними ресурсами

В Україні запустили програму прозорого управління земельними ресурсами

Укрінформ
ЄС та Світовий банк оголосили про старт 5-річної програми підтримки прозорого управління земельними ресурсами в Україні. 

Презентація відбулася на прес-конференції в Києві у середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Програма діятиме у двох пілотних областях: Київській та Миколаївській. Вона включатиме технічну, консультативну, правову та освітню допомогу власникам сільськогосподарських земель", - повідомила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Крістіна Кахконен. 

За її словами, внаслідок мораторію (на продаж землі - ред.), орендна вартість приватних земель знецінена принаймні у 5 разів, і коли ринок землі буде відкритий, люди мають бути підготовлені. 

"Політично і технологічно це дуже складні процеси. Важливо, щоб реформа відбувалася правильно", - наголосила Сату Кахконен. 

За її словами, це соціально чутлива тема, тому важлива координація різних гілок влади. Повинні бути обережними в умовах великої кількості рейдерських атак. 

Читайте також: Уряд продовжив діяльність Централізованої закупівельної організації

Голова представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі зі свого боку зазначив, що співпраця ЄС з урядом України та Світовим банком створить передумови для ефективного верховенства права та поваги до кожного з власників та користувачів землі як передумови для підвищення продуктивності сільськогосподарської продукції та ефективної децентралізації.

"Ми приємно схвильовані з приводу великої зацікавленності до програми зі сторони областей, а також співпраці уряду на різних рівнях. Сподіваємось - це принесе відчутні результати та вигоди для всіх українців", - наголосив Хюг Мінгареллі.

У грудні 2017 року Верховна Рада України продовжила мораторій на купівлю і продаж земель сільськогосподарського призначення, введений у 2002 році. Власники земельних паїв не можуть продати свою власність до 1 січня 2019 року або прийняття закону про обіг сільгоспземель.

За оцінками експертів, внаслідок мораторію орендна вартість приватних земель знецінена приблизно в 5 разів і її власники щорічно не доотримують 3 млрд дол. з оренди.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-