На Херсонщині через посуху поливають посіви уже на третині зрошуваних земель

На Херсонщині через посуху поливають посіви уже на третині зрошуваних земель

807
Ukrinform
На Херсонщині через посушливу весну вже полито 116 тис. га посівів сільгоспкультур, що становить 38% усіх діючих зрошуваних земель регіону.

Про це повідомив у вівторок у Facebook Департамент агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації. 

"Протягом останніх більш ніж 40 днів на території Херсонської області утримується суха погода. Через посушливі умови господарства в цьому році раніше розпочали поливи. Вже полито 116 тис. га посівів, або 38% від всієї площі зрошення", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, озимі культури политі на площі 31 тис. га, овочі – на 12 тис.га, соя – на 31 тис. га, кукурудза – на 8 тис. га. На землях-супутниках полито 10,4 тис. га і на краплинному зрошенні – 10,9 тис. га.

Як зазначають у департаменті, на території регіону через відсутність опадів та високі денні температури повітря, грунтова посуха поширюється та поглиблюється. "За таких умов, якщо протягом наступного тижня на території області не пройдуть продуктивні опади, на озимих культурах буде можливий недобір урожаю, а ранні ярі можуть частково загинути", - констатують у департаменті.

Читайте також: В Україні здешевшали деякі продукти зі споживчого кошика - Мінагро

Херсонщина на даний час має найпотужнішу серед регіонів України зрошувальну систему. В Херсонській області з 420 тис. гектарів зрошення, створеного тут ще за радянських часів, вдалося зберегти від розкрадання та руйнації близько 380 тис. гектарів. У 2016 та 2017 роках в регіоні поливалися близько 300 тис. гектарів зрошуваних земель. Решта з різних причин не використовувались в режимі зрошення. На території Херсонщини знаходиться потужна мережа зрошувальних каналів, у тому числі найбільші в Україні Північно-Кримський та Каховський магістральні канали, які беруть тут свій початок.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-