Державна зернова корпорація долучилася до механізму аграрних розписок

Державна зернова корпорація долучилася до механізму аграрних розписок

Укрінформ
Державна продовольчо-зернова корпорація України почала використовувати систему аграрних товарних розписок.

Про це повідомляє прес-служба корпорації. 

"З метою вдосконалення процедури співпраці з вітчизняними сільгоспвиробниками в рамках форвардної програми (закупівля зерна майбутнього врожаю), Державна продовольчо-зернова корпорація України почала використовувати систему аграрних товарних розписок", - йдеться у повідомленні. 

У ДПЗКУ зазначили, що умовами аграрної товарної розписки є обов’язкова поставка товаровиробником узгодженої сільськогосподарської продукції держкорпорації. Попередню оплату виробник отримує навесні, а поставку продукції здійснює восени.

"В даному випадку аграрна розписка суттєво зменшує ризик невиконання сторонами своїх зобов’язань за договором поставки зерна майбутнього врожаю", - наголосили у профільній корпорації.

Починаючи з цього року, Державна продовольчо-зернова корпорація України планує перевести більшість сільгоспвиробників, що приймають участь у форвардній програмі, на аграрні розписки, що, в свою чергу, забезпечить більшу надійність ДПЗКУ та прискорить процедуру погодження та отримання попередньої оплати виробником за зерно майбутнього врожаю.

Таким чином, ДПЗКУ зацікавлена в участі проекту впровадження аграрних розписок в Україні та намагатиметься надавати вітчизняним сільгоспвиробникам більше дієвих можливостей фінансування їх агробізнесу.

Читайте також: Півтора мільярда готові виділити в ДПЗКУ для підтримки виробників зерна

Як повідомляв Укрінформ, практичне використання аграрних розписок в Україні розпочалося в 2014 році в межах Полтавської області. У вересні 2015 року використання аграрних розписок було поширено ще на три області - Харківську, Черкаську та Вінницьку та у 2016 році поширено ще на чотири області - Миколаївську, Сумську, Тернопільську та Хмельницьку. Загалом виконано 49 аграрних розписок, ще 23 – виконуються.

Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією, членами Групи Світового банку, в партнерстві із Швейцарською Конфедерацією в Україні. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-