
Державна зернова корпорація долучилася до механізму аграрних розписок
Про це повідомляє прес-служба корпорації.
"З метою вдосконалення процедури співпраці з вітчизняними сільгоспвиробниками в рамках форвардної програми (закупівля зерна майбутнього врожаю), Державна продовольчо-зернова корпорація України почала використовувати систему аграрних товарних розписок", - йдеться у повідомленні.
У ДПЗКУ зазначили, що умовами аграрної товарної розписки є обов’язкова поставка товаровиробником узгодженої сільськогосподарської продукції держкорпорації. Попередню оплату виробник отримує навесні, а поставку продукції здійснює восени.
"В даному випадку аграрна розписка суттєво зменшує ризик невиконання сторонами своїх зобов’язань за договором поставки зерна майбутнього врожаю", - наголосили у профільній корпорації.
Починаючи з цього року, Державна продовольчо-зернова корпорація України планує перевести більшість сільгоспвиробників, що приймають участь у форвардній програмі, на аграрні розписки, що, в свою чергу, забезпечить більшу надійність ДПЗКУ та прискорить процедуру погодження та отримання попередньої оплати виробником за зерно майбутнього врожаю.
Таким чином, ДПЗКУ зацікавлена в участі проекту впровадження аграрних розписок в Україні та намагатиметься надавати вітчизняним сільгоспвиробникам більше дієвих можливостей фінансування їх агробізнесу.
Як повідомляв Укрінформ, практичне використання аграрних розписок в Україні розпочалося в 2014 році в межах Полтавської області. У вересні 2015 року використання аграрних розписок було поширено ще на три області - Харківську, Черкаську та Вінницьку та у 2016 році поширено ще на чотири області - Миколаївську, Сумську, Тернопільську та Хмельницьку. Загалом виконано 49 аграрних розписок, ще 23 – виконуються.
Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією, членами Групи Світового банку, в партнерстві із Швейцарською Конфедерацією в Україні.