Підприємство Держрезерву вперше відмовилося від фінансування з бюджету

Підприємство Держрезерву вперше відмовилося від фінансування з бюджету

753
Ukrinform
Вперше за історію Держрезерву державна організація, що входить до сфери його управління, відмовилася від фінансування з державного бюджету.

Про це повідомляє Урядовий портал. 

«Ми вкотре довели, що наші організації здатні працювати ефективно та заробляти на свої потреби власними силами. А той об’єм фінансування, який виділявся з державної скарбниці на підтримку життєдіяльності організацій системи, стане у нагоді для використання на інші потреби держави», – наголосив очільник Держрезерву Вадим Мосійчук.

За словами голови Державного агентства резерву, ще рік тому Дніпровський комбінат «Салют» був дотаційним, а сьогодні на чолі з новим керівником та ростом показників у 60% першим перейшов у державне підприємство та відмовився від фінансування з держбюджету.

За три останні роки на ДО «Салют» з держбюджету було виділено: у 2015 році - 3 млн 591 тис. грн, а зароблено організацією понад 7 млн грн; у 2016 році виділили 3 млн 555 тис. грн, а заробили – 11 млн 565 тис. грн; у 2017 році з держбюджету отримали 8 млн 118 тис. грн, а дохід склав 18 млн 220 тис. 

При цьому, за словами керівника "Салюту", у новому статусі підприємство посилить конкурентоспроможність.

«У новому статусі підприємство посилить конкурентоспроможність, зможе більше коштів вкладати у модернізацію,  а відповідно й збільшувати прибутки. 2017 рік ми завершили, показавши ріст надходжень 156%. Уже за перший квартал 2018 року з фінансовим показником понад 5,3 млн грн «Салют» лідирує серед організацій Держрезерву», - зазначив директор «Салюту» Сергій Дубінський.

Читайте також: ДФС: До держбюджету у січні-квітні надійшло на 20 мільярдів більше

Як наголошують у Держрезерві, за три роки усі ДО системи Держрезерву втричі збільшили свої надходження. 

"Це і дало підстави вважати, що організації заробляють достатньо для того, щоб відмовитися від державного фінансування. За 2017 рік всією системою Держрезерву України нараховано податків та зборів у розмірі 110 млн грн, в той час, як з державного бюджету виділено 95,7 млн грн. Фактично Держрезерв уже другий рік поспіль є донором держбюджету. У 2017 році було сплачено на 42% більше, ніж у 2016-му. А збільшення надходжень із держбюджету на утримання усієї системи Держрезерву зросло лише на 26%. Тож перший крок у трансформації ДО в ДП зроблено. Далі по графіку «Прогрес», «Дніпро» і «Трикутник». Решта продовжують підготовку усіх необхідних документів, заходів", - йдеться у повідомленні.

Держрезерв вже до кінця поточного року планує перевести більшість підпорядкованих йому організацій у форму підприємств, що дасть можливість відмовитись від фінансування з держбюджету господарських потреб: оплати комунальних послуг, заробітної платні тощо. Кошти ж на управління державними резервами та мобілізаційним запасом, як і раніше, будуть виділятися з бюджету.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>