НБУ дав позитивний прогноз курсу гривні

НБУ дав позитивний прогноз курсу гривні

Укрінформ
Жорсткі монетарні умови, що склалися в результаті підвищення Нацбанком облікової ставки з жовтня минулого року, дозволять нівелювати ризики і знизити інфляцію до 8,9% в поточному році.

Про це йдеться в поясненні Національного банку на запит "Обозревателя".

"Жорсткі монетарні умови, які сьогодні склалися в результаті підвищення облікової ставки з жовтня минулого року на 4,5 п.п. до 17% річних, мають нівелювати потенційний вплив ряду ризиків, які можуть стримати зниження інфляції в 2018 році. Ми очікуємо, що саме завдяки жорстким монетарним умовам інфляція знизиться до 8,9% цього року і повернеться в цільовий діапазон 5% +/- 1 п.п. в середині наступного року", - відповіли в НБУ.

Також в Нацбанку наголосили, що після переходу України на плаваючий обмінний курс гривні в 2015 році, на валютному ринку спостерігається певна сезонність. Однак девальваційні чинники початку року зазвичай нівелюються упродовж решти року.

"Вже третій рік поспіль в перші місяці року зростає попит на валюту, у тому числі з боку імпортерів, які формують запаси товарів на новий рік, і водночас знижуються її надходження, у тому числі з боку аграріїв, які зазвичай протягом року забезпечують близько половини пропозиції валюти на міжбанківському ринку. Як наслідок, на початку кожного року тимчасово посилюється девальваційний тиск на курс гривні. Однак дія часових чинників на початку року зазвичай нівелюється упродовж решти року завдяки благотворному впливу фундаментальних чинників, у тому числі відновленню ділової активності експортерів і зовнішньої цінової кон'юнктури для товарів вітчизняного експорту. Саме це визначало ситуацію на валютному ринку і поточного року", - наголосили в НБУ.

Також у Нацбанку заявляють про збільшення привабливості гривневих фінансових інструментів, що також позначилося на зміцненні обмінного курсу гривні.

Читайте також: Експерт прогнозує, що долар подешевшає нижче 26 гривень

"Здійснення Національним банком більш жорсткої монетарної політики з жовтня минулого року дійсно привело до збільшення привабливості гривневих фінансових інструментів. Це, зокрема, сприяло активному надходженню іноземного капіталу в державні цінні папери в національній валюті. З початку року обсяг гривневих ОВДЗ в портфелі нерезидентів зріс майже втричі - з 5,1 млрд грн до 14,3 млрд грн. У свою чергу надходження капіталу нерезидентів разом із згаданими сезонними чинниками - збільшенням надходжень валютної виручки від експортерів на тлі пожвавлення ділової активності, а також збереженням сприятливої кон'юнктури на світових ринках - позитивно вплинули на пропозицію валюти на міжбанківському ринку. Це приводить до зміцнення обмінного курсу гривні до долара США з січня", - наголосили в НБУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-