ПриватБанк подав позови проти PwC на $3 мільярди

ПриватБанк подав позови проти PwC на $3 мільярди

Оновлено
Укрінформ
ПриватБанк подав судові позови проти PricewaterhouseCoopers (Кіпр) і PricewaterhouseCoopers (Україна) на суму $3 мільярди.

Про це йдеться в прес-релізі банку.

"В районний суд Нікосії (Кіпр) подано офіційний судовий позов щодо PricewaterhouseCoopers (Кіпр) та аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers (Україна)", - йдеться в повідомленні.

У банку зазначають, що сума позовної заяви становить $3 мільярди як відшкодування збитків, яких, як вважає ПриватБанк, він зазнав унаслідок серйозних і значних порушень з боку PwC своїх обов'язків і, перш за все, обов'язків під час перевірки фінансової звітності ПриватБанку за звітні періоди, що закінчуються 31 грудня 2013 року, 31 грудня 2014 року та 31 грудня 2015 року.

Після подачі судового позову проти колишніх власників банку у Високому суді Лондона в грудні 2017 року позовна заява проти PwC є наступним важливим кроком, зробленим ПриватБанком щодо відшкодування величезних збитків, тягар від яких до сьогодні в значній мірі впливає на економіку України.

Читайте також: ПриватБанк vs Коломойський: судовий процес у Лондоні перевели у закритий режим

Коментуючи цей крок, голова правління ПриватБанку Петр Крумханзл повідомив: "Подача позову проти PwC є логічним і необхідним кроком, з огляду на велику відповідальність PwC з перевірки фінансової звітності банку. Абсолютна нездатність PwC виявити в банку операції шахрайства протягом багатьох років призвела до того, що практично весь корпоративний кредитний портфель банку не обслуговується й не має відповідного заставного забезпечення. Відтепер кіпрський суд буде ухвалювати рішення щодо PwC в установленому порядку".

ПриватБанк доручив міжнародній юридичній компанії Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan (Велика Британія) спільно з кіпрськими юридичними фірмами Antis Triantafyllides & Sons та Chrysses Demetriades & Co представляти його інтереси в ході судових розглядів з PwC.

Як повідомляв Укрінформ, у липні 2017 року Національний банк виключив ТОВ "Прайсвотерхаускуперс" (українська структура PricewaterhouseCoopers) з Реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків. Раніше в Нацбанку заявляли, що представники PricewaterhouseCoopers оцінювали застави в ПриватБанку в рази більше за їхню реальну вартість.

Пізніше, 16 січня 2017 року, у прес-службі Національного банку України заявили, що за результатами незалежного розслідування компанії Kroll, ПАТ "ПриватБанк" було об'єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом десяти років до націоналізації, що завдало банку збитків у розмірі щонайменше 5,5 млрд дол.

Зокрема, як зазначили в НБУ, ключові висновки розслідування свідчать про те, що кредитні кошти були використані для придбання активів та фінансування бізнесу в Україні й за кордоном на користь екс-акціонерів та груп афілійованих з ними осіб. Також механізми, які використовувалися для маскування джерел та реального призначення кредитів, мають характерні риси скоординованої схеми відмивання грошових коштів.

Читайте також: НБУ позбавив PwC права на аудит банків через Приват

Водночас адвокати колишнього власника фінустанови бізнесмена Ігоря Коломойського спростовують інформацію про збитки Приватбанку, яку 16 січня оприлюднив НБУ, посилаючись на результати розслідування компанії Kroll.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-