НБУ позбавив PwC права на аудит банків через Приват

НБУ позбавив PwC права на аудит банків через Приват

Укрінформ
Національний банк виключив ТОВ "Прайсвотерхаускуперс" (українська структура PwC) з Реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків.

Відповідне рішення 20 липня прийняло правління НБУ за зверненням Комітету з питань аудиту банків, повідомляє "Українська правда".

Як наголошується, підставою для прийняття такого рішення стало підтвердження "Прайсвотерхаускуперс" недостовірної інформації щодо фінансово-господарської діяльності Приватбанку, зокрема, розміру кредитного ризику та регулятивного капіталу.

"Висновки "Прайсвотерхаускуперс" не відображали реальних ризиків роботи Приватбанку, які стали причиною визнання банку неплатоспроможним, його націоналізації та суттєвих витрат держави на капіталізацію", - повідомляє НБУ.

Читайте також: НБУ довірив ПриватБанку зберігання своєї готівки

Згідно з повідомленням, у 2015-16 роках за порушення при проведенні аудиту банків НБУ заборонив проводити аудиторські перевірки банків 9 компаніям.

Раніше в Національному банку заявляли, що PricewaterhouseCoopers оцінювали застави в Приватбанку в рази більше за їхню реальну вартість.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-