ЗВТ розширить доступ українським агропродуктам на ринок Ізраїлю - Мінагро

ЗВТ розширить доступ українським агропродуктам на ринок Ізраїлю - Мінагро

533
Ukrinform
Підписання Угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Ізраїлем відкриває нові можливості для тих, хто вже працює на цьому ринку, а також для тих компаній, хто тільки збирається це робити.

На цьому наголосила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, повідомляє прес-служба Мінагрополітики. 

«Сьогодні Ізраїль стабільно входить в ТОП-20 країн, з якими Україна має найбільшу частку товарообігу аграрними та харчовими товарами. В 2017 році український експорт аграрної та харчової продукції до Ізраїлю склав $411,4 млн. Підписання Угоди про зону вільної торгівлі між нашими країнами, завдяки досягнутим домовленостям, розширить доступ для українських продуктів АПК. Але конкретні цифри та обсяги ми зможемо озвучити після офіційного підписання угоди», - прокоментувала Ольга Трофімцева.

За її словами, аграрні та харчові товари займають найбільшу частку в структурі експорту з України до Ізраїлю. 

«Переговори щодо ЗВТ були інтенсивними та непростими. Завдяки кропіткій роботи МЕРТ та Мінагрополітики, значна увага приділялась питанню лібералізації доступу до ринку Ізраїлю для якомога більшої кількості аграрних та харчових товарів, враховуючи значний рівень захисту ізраїльського ринку у вигляді застосування високих імпортних тарифів та вимог, що висуваються до продукції в зв’язку з релігійними аспектами», - резюмувала урядовець.

Читайте також: Угода про ЗВТ з Ізраїлем передбачає переваги українським експортерам - МЕРТ

Як поінформували в Мінагро, експорт українських аграрних та харчових товарів до Ізраїлю за 2017 рік становив $411,4 млн. Ключові товари експорту: зернові злаки $281,1 млн, насіння олійних культур $47,8 млн, залишки та відходи харчової промисловості - $29,1 млн, молоко згущене -$4,7 млн, олія - $ 9,1 млн, цукор - $7,6 млн та інші.

Імпорт становив - $9,4 млн, з ключовими товарами: плоди та горіхи - $3,4 млн, різні інші харчові товари - $1,9 млн, овочі - $1,2 млн.

Як повідомляв Укрінформ, 28 березня Україна та Ізраїль погодили план підписання та ратифікації угоди про ЗВТ у найкоротші строки.

Угода про зону вільної торгівлі передбачає скасування ввізних мит на 80% промислових товарів з України до Ізраїлю, а також для низки товарів агропродукції з моменту набуття документом чинності.

За даними Державної служби статистики України, у 2017 році обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та Ізраїлем склав 973,4 млн дол. США та збільшився, у порівнянні з 2016 р., на 13% або на 112,1 млн дол. США (у 2016 р. – 861,3 млн дол. США). При цьому, експорт становив 781,4 млн дол. США та збільшився на 18,6 % або на 124,6 млн дол. США (у 2016 р. – 658,8 млн дол. США), а імпорт склав 192 млн дол. США та зменшився на 6,1% або на 12,5 млн дол. США (у 2016 р. – 204,5 млн дол. США).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>