Перелік системно важливих банків в Україні залишився незмінним - НБУ

Перелік системно важливих банків в Україні залишився незмінним - НБУ

Укрінформ
У Національному банку залишили незмінним перелік системно важливих банків, до якого увійшли ПАТ КБ "Приватбанк", АТ "Укрексімбанк" та АТ "Ощадбанк".

Про це повідомляє прес-служба НБУ

«ПАТ КБ "Приватбанк", АТ "Укрексімбанк" та АТ "Ощадбанк" визначено системно важливими банками на 2018 рік. Це передбачено рішенням Правління Національного банку України № 161-рш від 20 березня 2018 року. Зазначені банки мали статус системно важливого і протягом 2016-2017 років», - йдеться в повідомленні.

Читайте також: НБУ затвердив правила заокруглення сум у чеках

У НБУ зазначають, що системно важливий банк - термін у законодавстві багатьох країн світу, яким визначають банки, банкрутство або неналежне функціонування яких може створити системні ризики для фінансової системи. До системно важливих банків Національний банк може застосовувати посилені пруденційні вимоги, зокрема підвищені нормативи ліквідності та капіталу. Це відповідає загальноприйнятій світовій практиці. Також статус системно важливого визначає особливий режим нагляду за банком. Порядок визначення системно важливих банків здійснюється на підставі положення, затвердженого постановою Правління НБУ від 25 грудня 2014 року №863.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-