В Україні майнінг криптовалют виведуть з тіні - рішення Урядового комітету

В Україні майнінг криптовалют виведуть з тіні - рішення Урядового комітету

Укрінформ
Урядовий комітет під головуванням першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва доручив внести майнінг до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД). 

Про це повідомляє у четвер Урядовий портал. 

"15 березня урядовий комітет під головуванням першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва доручив низці державних органів напрацювати необхідні документи, щоб внести діяльність з майнінгу до Національного класифікатора "Класифікація видів економічної діяльності" (КВЕД) з подальшим напрацюванням Концепції про створення сприятливих умов для майнінгу в Україні", - йдеться у повідомленні.

Як зазначив Кубів, Україна посідає впевнені позиції у світовому криптопросторі, входить до ТОП-14 країн з розвитку криптоекономіки і впровадження проектів, заснованих на блокчейн. "Але наше законодавство не таке прогресивне, маємо почати хоча би з того, щоб внести "майнінг" до класифікатора видів економічної діяльності України, вивести з тіні, де вона (діяльність) зараз перебуває", - наголосив урядовець.

Кубів додав, що внесення пункту щодо діяльності з майнінгу до Класифікатора діяльності з підтримки функціонування розподіленої бази даних має відбуватися у класі 63.11 "оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність", оскільки майнінг передбачає послуги з підтримки та забезпечення функціонування розподілених реєстрів даних у тому числі з використанням технології блокчейн, оброблення даних та смарт-контрактів у розподілених блокчейн-реєстрах.

"Таким доповненням Класифікатора ми вирішимо проблему детінізації ринку майнінгу, залучимо додаткові доходи до бюджету, зменшимо відтік кваліфікованих ІТ-фахівців та зменшимо силовий тиск на криптоспільноту", - зауважив Кубів.

Читайте також: Google заборонить рекламу криптовалют та оголошень про бінарні опціони

Перший віце-прем’єр також додав, що збалансоване рішення з цього питання вимагає погодження усіх ключових державних органів, відтак доручив Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мін’юсту, Міненерговугілля разом з Держстатом, Агентством електронного урядування, НБУ (за згодою), НКЦПФР (за згодою), СБУ (за згодою) розробити відповідний проект нормативно-правового акту щодо доповнення Національного класифікатора України "Класифікація видів економічної діяльності".

Як відомо, майнінг - це діяльність з підтримки розподіленої платформи і створення нових блоків з можливістю отримати винагороду у формі емітованої валюти і комісійних зборів у різних криптовалютах, зокрема в біткоїнах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-