Газовий конфлікт: Порошенко пригрозив Газпрому новим позовом у Стокгольм

Газовий конфлікт: Порошенко пригрозив Газпрому новим позовом у Стокгольм

Відео
2018
Укрінформ
Газпром не може розірвати контракт в односторонньому порядку, такі заяви можна пояснити лише небажанням виконувати свої зобов'язання.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час наради з питань енергетичної безпеки.

"Контрактами між Нафтогазом та Газпромом не передбачено право їх розірвання в односторонньому порядку, і подібні заяви Газпрому можуть пояснюватися лише небажанням виконувати свої контрактні зобов'язання. Я впевнений, що якщо це відбудеться, то НАК "Нафтогаз", безумовно, звернеться в Арбітраж для додаткової компенсації шкоди, вчиненої безвідповідальними діями Газпрому", - прокоментував глава держави заяви Газпрому про розірвання контракту з НАК "Нафтогаз".

"Ми вітаємо заяви наших міжнародних партнерів щодо дій "Газпрому". Вони добре розуміють, хто несе відповідальність за спробу створити кризу", - додав Порошенко.

Читайте також: Єврокомісія підтвердила: Україна чітко виконує транзитні зобов'язання

Він також наголосив, що Україна підтвердила статус надійного транзитера, а "Газпром", на жаль, знову спробував застосувати постачання газу як механізм політичного тиску. "У них нічого не вийде! Впевнений, що контракт з "Газпромом" не буде розірвано, а транзиту нічого не загрожує", - заявив глава держави.

При цьому Президент запевнив українців, що "енергетична ситуація в країні знаходиться під контролем".

Крім того, Порошенко, під час термінової наради звернув увагу на некоректну інформацію, що арбітражний трибунал базував свої рішення по транзитному контракту на нібито складній економічній ситуації в Україні.

"Це точно не відповідає дійсності. Трибунал пояснив своє рішення тим, що НАК "Нафтогаз України" вимагає компенсації збитків у зв'язку з невиконанням Газпромом своїх контрактних зобов'язань по 110 млрд кубів, які були розумними і обгрунтованими", - цитує Президента його прес-служба.

Глава держави наголосив, що "зараз ці дії РАО "Газпром" підкреслюють ненадійність його як постачальника". Він також повідомив, що вчора була ініційована зустріч з послами іноземних країн, акредитованими в Україні. Міністерство закордонних справ ретельно і своєчасно поінформувало наших партнерів про заходи, які будуть вжиті.

Читайте також: Нафтогаз після демаршу Газпрому підписав контракт із польською PGNiG

Як повідомляв Укрінформ, глава правління ПАТ "Газпром" Олексій Міллер заявив, що після рішення Cтокгольмського арбітражу не на свою користь Газпром ініціюватиме розірвання контрактів з НАК "Нафтогаз України" на постачання і транзит газу.

У Нафтогазі заявили, що наразі не отримували від російського Газпрому жодних документів про розірвання контрактів на купівлю-продаж і постачання газу.

У лютому Нафтогаз здійснив передоплату газу Газпрому, чекаючи початку поставок газу з 1 березня. Проте російська компанія повернула кошти в повному обсязі і відмовилася постачати газ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-