Вердикт Стокгольма дає

Вердикт Стокгольма дає "зелене світло" демонополізації газового ринку - Гройсман

Укрінформ
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що рішення Стокгольмського арбітражу на користь НАК "Нафтогаз України" прибирає останні перешкоди для демонополізації газового ринку.

Про це він написав у Facebook

"Вітаю усіх з рішенням Стокгольмського арбітражу на користь України... Тепер Нафтогаз має можливість здійснити відкладений перерахунок до державного бюджету своїх прибутків за минулий рік. Рішення Стокгольму також прибирає останні перешкоди для демонополізації газового ринку, яка останнім часом дещо гальмувалась", - написав Гройсман.

Він зауважив, що газова залежність від Росії завжди дорого обходилась Україні - і фінансово, і політично.

 "Досягти повної енергонезалежності - наша стратегічна мета, до реалізації якої ми послідовно йдемо... Вдячний менеджменту і юристам Нафтогазу за виконану роботу. Вдячний Арсенію Яценюку, який розпочав цю боротьбу з Газпромом", - додав Гройсман.

Читайте також: Газпром відмовляється виконувати рішення арбітражу - Нафтогаз

Як відомо, Стокгольмський арбітражний суд задовольнив вимоги НАК "Нафтогаз України" щодо компенсації за недопоставлені "Газпромом" обсяги для транзиту і зобов'язав виплатити 4,63 млрд дол.

Крім того, арбітражний суд відхилив вимоги Газпрому щодо штрафів за начебто незаконно відібрані Нафтогазом обсяги транзитного газу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-