Уряд збільшив компенсацію вартості сільгосптехніки до 25% - Мінагро

Уряд збільшив компенсацію вартості сільгосптехніки до 25% - Мінагро

Укрінформ
Кабінет міністрів України збільшив компенсацію вартості за сільгосптехніку з 20 до 25%.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України на своєму YouTube-каналі, де розміщено серію анімаційних відеороликів з інформацією для аграріїв про державні програми.

Як пояснює Мінагрополітики, у бюджеті-2018 на цей напрям передбачено майже 1 млрд гривень, водночас компенсацію збільшено з 20 до 25 відсотків. Також додано перелік техніки з 800 до 2300 найменувань від 60 українських виробників.

Як повідомляв Укрінформ, станом на 1 жовтня 2017 року 96 сільгосппідприємств отримали компенсацію на суму 11,58 млн грн за придбані ними 149 одиниць сільгосптехніки. Це лише 2,3% з 550 млн грн, виділених на програму «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників».

Перевагами програми найбільш активно скористалися аграрії південних областей України: 39 підприємств закупили 56 одиниць техніки на суму 24,9 млн грн.

Сільгосптоваровиробники центральних областей - 24 підприємства - придбали 35 одиниць агротехніки та обладнання на 10,3 млн грн. Машинно-тракторний парк 14 сільгосппідприємств Сходу поповнився 29 одиницями нової техніки, за яку заплатили 11,2 млн грн. У Західній Україні 12 агропідприємств закупили 19 одиниць вітчизняної техніки на суму 8,5 млн грн.

Найменше вітчизняної техніки - 10 одиниць на суму 3 млн грн - у рамках державної програми придбали сільгосптоваровиробники 7 підприємств північних областей.

Читайте також: Фермерським кооперативам цьогоріч нададуть 70% компенсації за обладнання - Мінагро

У регіональному розрізі найбільша кількість заявок надійшла із Запорізької області - 17 на 19 одиниць техніки, та Миколаївської - 10 на 19 одиниць техніки. По дев'ять заявок надійшло від агропідприємств Луганської та Черкаської областей - на 13 та 11 одиниць техніки відповідно.

Підприємства Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей не подали жодної заявки. Решта регіонів також досить пасивно реагують на спроби держави підтримати вітчизняного товаровиробника сільгосптехніки.

Згідно з бюджетним розписом Мінфіну, перша виплата компенсацій відбулася лише у ІV кварталі (жовтень), тоді як закупівля техніки здійснюється упродовж року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-