Фермерським кооперативам цьогоріч нададуть 70% компенсації за обладнання - Мінагро

Фермерським кооперативам цьогоріч нададуть 70% компенсації за обладнання - Мінагро

Укрінформ
Уряд у поточному році фермерським кооперативам буде відшкодовувати 70% вартості обладнання. 

Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета під час круглого столу «Впровадження нових фінансових інструментів підтримки малого та середнього підприємництва на селі у 2018 році», інформує прес-служба Мінагрополітики.

«70% компенсацію за обладнання отримають фермери, у яких вже є або які створять кооператив. У цьому році ми зосередимося на двох напрямах кооперативів – молочному та плодово-ягідному. Ці напрями передбачають найбільший ефект зі збільшення продукції з доданою вартістю, створення робочих місць для селян та розвитку місцевої інфраструктури», - відмітив Віктор Шеремета.

Так, ягідничим кооперативам компенсація буде надаватися за обладнання для зберігання і по шоковій заморозці. Молочним кооперативам – за доїльне обладнання і обладнання для охолодження молока.

Читайте також: Торік Україна наростила експорт риби на 26% - до $34,3 мільйона

Також, зазначив урядовець, в рамках держпідтримки для фермерів передбачаються додаткові преференції при купівлі техніки. Крім стандартних 25% компенсації за програмою здешевлення сільськогосподарської техніки, фермери додатково отримають 15% компенсації – загалом 40%.

"Окрім того, для фермерів пропонується здешевлення кредитних коштів до європейського рівня – 1-2%. Ще один напрям підтримки – повернення 80% вартості за купівлю насіння української селекції. Також для фермерів буде здешевлена вартість дорадчих послуг", - акцентував Шеремета.

Програма з розвитку фермерських господарств та кооперації – це нова програма з обсягом фінансування в 1 млрд грн. Одним із прогнозованих результатів дії програми має стати збільшення частки фермерських господарств у виробництві валової продукції аграрної галузі з 6 до 10%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-