Мінфін планує зменшити частку держави у банках

Мінфін планує зменшити частку держави у банках

1092
Укрінформ
Міністерство фінансів планує зменшити частку держави у банківському секторі, яка після націоналізації ПриватБанку зросла до 55%.

Про це на засіданні уряду сказав міністр фінансів Олександр Данилюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Після очищення банківської системи та націоналізації ПриватБанку присутність держави у банківському секторі подвоїлася: з 28% до 55%. Це відбулося вимушено. Рівень присутності держави в інших країнах набагато менший. І це накладає на державу додаткову відповідальність як на акціонера", - сказав Данилюк.

Він відзначив, що ефективність банківської системи значною мірою залежить від конкуренції на ринку - таким чином, необхідно придбати будь-які переваги, які мають державні банки.

Читайте також: З українського ринку торік пішли 14 банків

"Стратегія державної банківської системи направлена на збільшення конкуренції шляхом зменшення частки держави у цьому секторі, а також зміни підходів до роботи державних банків, які будуть працювати як комерційні банки", - додав Данилюк.

Крім того, через приватизацію банків планується отримати максимальний дохід для держави і компенсувати витрати, що були понесені під час націоналізації ПриватБанку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-