На Одещині запустять пілотний агрокластер, де розвиватимуть сільський туризм

На Одещині запустять пілотний агрокластер, де розвиватимуть сільський туризм

Укрінформ
У рамках стратегічного проекту «Розумний регіон» очільник Одеської облдержадміністрації Максим Степанов розпорядився про запуск пілотного агрокластера «Фрумушика-Нова».   

Про особливості його реалізації розповіла сьогодні журналістам заступник голови Одеської ОДА з питань економічного розвитку Світлана Шаталова, пославшись на відповідний документ. 

"Агрокластер "Фрумушика-Нова", що стане новим центром екологічного та сільського туризму, ми запускаємо у Тарутинському районі. Плануємо зберегти завдяки цьому пілотному проекту культурну й природну спадщину регіону. Окремий акцент - підтримка розвитку сільського господарства, тваринництва і стимулювання до індивідуального підприємництва, що дасть змогу реалізувати ресурсний, економічний та соціальний потенціал бессарабського краю", - зазначила Шаталова.

За її словами, на території агрокластера буде реалізовано низку важливих заходів, в тому числі передбачено створення науково-дослідного центру, до складу якого увійдуть провідні науковці ряду вишів Одеси.

Додатковий імпульс отримає розвиток нових видів агропромислової діяльності. Для прикладу, буде організовано вирощування та переробку лаванди, а в період цвітіння – екскурсії на лавандові поля. Окрему увагу приділятимуть організатори агрокластера розвитку міжнародного співробітництва, зокрема, зміцненню співпраці з італійськими та німецькими підприємствами, а також ученими Академії наук Республіки Молдова.

Читайте також: Цьогоріч посівна коштуватиме на 23% більше, ніж торік - експерти

Водночас, зауважила заступник голови ОДА, очікується, що розвиток агрокластера сприятиме збільшенню інвестицій та формуванню сучасної структури економіки Одеської області.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-