Нацкомісія штрафуватиме за “газові накрутки” у платіжках

Нацкомісія штрафуватиме за “газові накрутки” у платіжках

Укрінформ
Нацкомісія штрафуватиме постачальників природного газу, які всупереч закону висуватимуть до побутових споживачів вимоги щодо необхідності сплати додаткових платежів.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Включення до кінцевого рахунку побутового споживача додаткових плат, які не передбачені пунктом 13 Положення, є неправомірним. Регулятор, відповідно до статті 59 Закону України «Про ринок природного газу», може застосовувати санкції у вигляді штрафу до 50000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", - йдеться у повідомленні.

Так, відповідно до положень пункту 13 Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 22.03.2017 № 187, НАК «Нафтогаз України» з 1 квітня 2017 року здійснює продаж природного газу відповідно до пунктів 10 - 12 цього Положення, зокрема, для побутових споживачів за ціною, що становить 4942 гривні за 1000 куб. метрів (без урахування податку на додану вартість, тарифів на транспортування та розподіл природного газу, які підлягають обов'язковій оплаті відповідно до умов договорів розподілу природного газу та величини торговельної надбавки (націнки) постачальника природного газу зі спеціальними обов'язками, максимальний рівень якої визначений пунктом 14 цього Положення).

Читайте також: Монетизація субсидій для виробників компослуг стартувала 1 січня - Гройсман

Таким чином, у рахунку споживачу постачальник природного газу повинен зазначати такі складові, що підлягають сплаті: ціна природного газу, як товару; тариф на послуги транспортування природного газу; тариф на послуги розподілу природного газу; торговельна надбавка (націнка); ПДВ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-