Монетизацію пільг і субсидій в ОСББ запроваджуватимуть у два етапи

Монетизацію пільг і субсидій в ОСББ запроваджуватимуть у два етапи

Укрінформ
Мінсоцполітики й представники об'єднань співвласників багатоквартирних будинків виробили двоетапний алгоритм запровадження монетизації пільг і субсидій громадянам, які проживають у будинках ОСББ.

Про це домовлено на зустрічі міністра соцполітики Андрія Реви з представниками ОСББ з різних міст України, що відбулася 14 лютого, повідомляє Мінсоцполітики.

Зазначається, що перший етап має бути перехідним. Передбачено, що монетизація пільг і субсидій на всі види внесків до ОСББ, що охоплені чинною системою соціального захисту, запроваджується, починаючи з нарахувань таких внесків, з січня 2018 року.

"Починаючи з нарахувань за січень 2018 року, ОСББ нараховують співвласникам внески в повному розмірі (без зменшення їх на суму пільг і житлових субсидій). Місцеві органи соціального захисту населення при надходженні коштів відповідної субвенції з Державного бюджету перераховують суми пільг і житлових субсидій громадянам-отримувачам пільг і житлових субсидій на поточні рахунки ОСББ та одночасно надсилають ОСББ реєстри громадян, за яких перераховано пільги та субсидії, із зазначенням сум за кожного громадянина. ОСББ зараховують такі кошти в рахунок сплати громадянином відповідних внесків та зменшують йому нарахування в наступних періодах", - йдеться у повідомленні.

Водночас другим етапом має бути випуск спеціальних банківських карток, на які зараховуватимуться пільги і житлові субсидії у грошовому вигляді. Дата випуску таких "соціальних карток" буде визначена додатково.

Читайте також: Гройсман дав тиждень на доопрацювання порядку монетизації субсидій для ОСББ

У Мінсоцполітики наголосили, що для реалізації такого алгоритму сторони погодилися терміново спільно з іншими зацікавленими відомствами відпрацювати необхідні зміни до законодавства. Наразі ці позиції потребують узгодження з Мінрегіоном, Мінфіном, Держказначейством, ДФС, Національним банком України. 

Раніше на засіданні уряду Прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив до наступного засідання уряду доопрацювати порядок монетизації субсидій для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-