Нацбанк прокоментував падіння долара

Нацбанк прокоментував падіння долара

1055
Ukrinform
У Нацбанку стверджують, що зміцнення гривні свідчить про відходження несприятливих сезонних чинників, що зумовлювали тимчасовий тиск на гривню.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"По-перше, збільшилися надходження валюти від нерезидентів, що беруть участь в аукціонах Міністерства фінансів з розміщення ОВДП у гривні. З початку року обсяг гривневих ОВДП у портфелі нерезидентів зріс більш ніж в два рази - з 5,1 млрд грн до 12 млрд грн. По-друге, відновлюється пропозиція валюти з боку аграрних підприємств після її сезонного зниження у січні. По-третє, високій пропозиції валюти сприяло збереження сприятливої зовнішньої кон'юнктури для металургійної галузі", - йдеться в повідомленні.

Крім того, на стан валютного ринку вплинуло покращення девальваційних очікувань та збільшення пропозиції валюти з боку клієнтів на готівковому сегменті валютного ринку з другої половини січня внаслідок поступового зміцнення курсу гривні. Зокрема, обсяг чистої пропозиції валюти на готівковому ринку зріс у січні до 257 млн дол. США, що є найбільшим обсягом за місяць з липня 2017 року.

Читайте також: Долар до кінця цього тижня може знизитись до 26,5 гривні - експерти

Національний банк підкреслює, що після переходу України на плаваючий обмінний курс гривні у 2015 році такі зміни динаміки курсу є природніми для валютного ринку України, якому властива певна сезонність. Попередні роки свідчать, що дія тимчасових несприятливих факторів на початку року зазвичай нівелюється протягом решти року, що ми вже маємо можливість спостерігати зараз.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-