Фермерам Дніпропетровщини пропонують брати кредити під аграрні розписки

Фермерам Дніпропетровщини пропонують брати кредити під аграрні розписки

1462
Укрінформ
На допомогу фермерам Дніпропетровщини новий для України вид позики – аграрна розписка. Господарі отримують необхідні гроші або сільгосптехніку, а розрахуватися з кредитором можуть частиною майбутнього врожаю.

Механізми такого кредитування обговорювали за круглим столом у Дніпропетровській ОДА, поінформували у прес-службі адміністрації. 

«На Дніпропетровщині майже 5 тисяч агровиробників, які потребують близько 25 млрд грн оборотних коштів. Новий вид кредитування дає можливість фермерам завчасно придбати насіння, добрива, сільгосптехніку та запчастини до неї. Розрахуватися можна буде після збору врожаю – зерном чи іншою продукцією», – зазначив перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Олег Кужман.

Як розповіла керівник проекту «Аграрні розписки в Україні» та канадський фермер Лія Сорока, кредитування у вигляді аграрних розписок практикується в усьому світі.

«Дуже популярні такі розписки в інших країнах. Багато хто з фермерів не має власного майна під заставу, і тоді як заставу використовують частину майбутнього врожаю. Це дуже зручно», – сказала вона.

Серед бажаючих отримати позику під заставу майбутнього врожаю – переважно малі та середні фермери. Однак зацікавилися і великі агровиробники.

Під розписку можна брати як гроші, так і добрива чи насіння. Все залежить від того, хто буде кредитором – банк чи аграрні компанії. Оформити кредит під заставу врожаю можна і з державними установами, і з приватними підприємцями. Розмір процентів залежатиме від конкретних домовленостей між фермером та кредитором.

На сьогодні українські аграрії вже оформили близько двох сотень аграрних розписок. Дніпропетровщина долучилася до проекту цьогоріч. Наразі в районах області проходять тренінги, на яких фермерам розповідають, як можна оформити таку розписку, які умови кредитування.

Читайте також: Гройсман заявив, що 2018-й стане роком якісного прориву в агросекторі

У круглому столі «Впровадження аграрних розписок в Україні», що пройшов в облдержадміністрації, взяли участь представники обласної влади, фінансових установ та агровиробники. Загалом понад 120 учасників.

Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією в партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-