Стало відомо, коли Рада спробує звільнити Гонтареву

Стало відомо, коли Рада спробує звільнити Гонтареву

1256
Укрінформ
Валерія Гонтарева наступного пленарного тижня 27 лютого - 2 березня виступить у Верховній Раді зі звітом про роботу на посаді голови НБУ.

Про це Укрінформу повідомив перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності, депутат від "БПП" Михайло Довбенко за результатами засідання комітету.

Він зазначив, що після звіту того ж дня очікується розгляд питання про звільнення Гонтаревої та призначення нового голови Нацбанку.

"Я з нею мав розмову і вона сказала, що звіт підготувала, вона готова до звіту, але не було рішення комітету і, відповідно, не могло бути розгляду цього звіту в сесійній залі. Тільки після сьогоднішнього рішення комітету вже можна розглядати звіт у Верховній Раді", - сказав Довбенко.

Він прогнозує, що до того часу і кандидат на посаду голови Національного банку Яків Смолій проведе зустрічі з усіма фракціями, "і тоді вже ми розглянемо обидва питання наступного тижня".

Довбенко також повідомив, що Смолій презентував у понеділок, 5 лютого, на засіданні Комітету з питань фінансової політики законопроект про валюту.

"Питань було багато, більш ніж три десятки, але дискусія на засіданні була конструктивна, зацікавлена. Питання охоплювали всі сфери банківської діяльності і з конкретним аналізом. Смолій презентував членам комітету готовий законопроект про валюту на заміну того декрету Кабінету міністрів ще від 1993 року, який давно застарілий", - сказав він.

Крім того, Довбенко відзначив, що в понеділок має відбутися засідання ради фракції БПП, на якому депутати обговорять дату проведення зустрічі із Смолієм.

Читайте також: Гонтарева готова звітувати у Раді - представник Президента

Як повідомлялося, раніше Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендував парламенту підтримати проекти постанови про призначення Смолія на посаду голови Національного банку України та про звільнення Гонтаревої.

18 січня Президент Петро Порошенко вніс до парламенту кандидатуру Смолія на посаду голови НБУ. Одночасно була зареєстрована постанова про звільнення Гонтаревої з посади голови Нацбанку.

Гонтарева 10 травня 2017 року подала заяву про відставку. До призначення нового очільника НБУ керує регулятором перший заступник голови Смолій.

Згідно з Конституцією, голову НБУ призначає і звільняє Верховна Рада за поданням Президента.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-