Зростання економіки: Данилишин назвав основні цифри 2017 року

Зростання економіки: Данилишин назвав основні цифри 2017 року

Укрінформ
У Раді НБУ вважають, що підсумки економічного зростання у 2017 році свідчать про певне закріплення позитивних тенденцій, утримання макроекономічної стабільності, ділового та інвестиційного клімату.

Про це голова правління Ради НБУ Богдан Данилишин написав на своїй сторінці у Facebook.

"Підсумки економічного зростання у 2017 році свідчать про певне закріплення позитивних економічних тенденцій, утримання макроекономічної стабільності, ділового та інвестиційного клімату, що формуватиме основу для подальшого якісного економічного зростання в умовах реалізації задекларованих урядових реформ", - написав Данилишин.

Він зазначив, що реальний ВВП (у розрахунку І квартал 2017 року до І кварталу 2016 року) збільшився на 2,5%, у ІІ кварталі 2017 року - на 2,3% (у розрахунку ІІ квартал 2017 року до ІІ кварталу 2016 року), у ІІІ кварталі 2017 року - на 2,1% (у розрахунку ІІІ квартал 2017 року до ІІІ кварталу 2016 року). Зростання за 2017 рік очікується на рівні 2,1%.

За оцінками Мінекономіки України, одночасно зростають обсяги капітальних інвестицій - за 9 місяців 2017 року їх обсяги збільшились на 20,7% порівняно з відповідним періодом 2016 року, що було сформовано в умовах пожвавлення виробничої діяльності підприємств з формуванням на цій основі позитивних фінансових результатів у більшості видів економічної діяльності, поліпшення ділових очікувань та поступового послаблення інвестиційних ризиків на тлі відносної макрофінансової стабілізації та продовження процесів реформування.

"На жаль, ми залишаємося експортно сировиноорієнтованою країною. Динаміка зовнішньої торгівлі в цілому покращилась внаслідок зростання цін на світових ринках на певну продукцію українського експорту", - зауважив Данилишин.

Так, за підсумками 2017 року вартісний обсяг експорту товарів та послуг (за даними Національного банку) збільшився на 17,3%. Лідерами українського експорту залишаються продовольчі товари та сировина для їх виробництва та продукція металургії.

Читайте також: НБУ покращив прогноз зростання економіки до 3,4%

Водночас, в умовах застосування положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, які регламентують питання вільної торгівлі, відбувалось збільшення вартісних обсягів експорту товарів до країн ЄС - за 2017 рік на 31,9% (питома вага в загальному обсязі експорту товарів - 35,4%). Вартісні обсяги імпорту товарів та послуг (за даними Національного банку) збільшились на 18,1%, порівняно з 2016 роком. При цьому найбільшу питому вагу в імпорті товарів займають товари інвестиційного призначення (за групою "Машини, устаткування, транспортні засоби та прилади" - 27,6%, обсяги імпорту зазначених товарів збільшились на 30,9%). Тобто йде модернізація економіки та закладається основа для економічного розвитку в майбутньому.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-