У Німеччині страйкують робітники Volkswagen і Ford

У Німеччині страйкують робітники Volkswagen і Ford

Укрінформ
Німецька профспілка IG Metall вивела в четвер працівників різних компаній, включаючи співробітників Volkswagen і Ford, на другий день попереджувальних страйків.

Про це повідомляє Spiegel.

"IG Metall паралізував численні компанії 24-годинними страйками, працедавці скаржаться на збитки", - йдеться в повідомленні.

Акції проходять у різних містах країни, на них вийшли як робітники Ford в Кельні і постачальники автомобільної техніки у Баварії і Баден-Вюртембергу, так і працівники компанії Bosch із заводів по всій Федеративній Республіці.

Читайте також: У Франції після наглядачів в’язниць почали страйкувати ув’язнені

Найбільша профспілка промисловості в країні, IG Metall, яка об'єднує 2,4 млн осіб, починаючи з вівторка і до суботнього ранку має намір зупинити роботу на 275 підприємствах, сподіваючись, що майже півмільйона робітників припинять роботу.

Працедавці вже відреагували, подавши до суду на профспілку за збитки. Вони стверджують, що весь трудовий спір є незаконним, оскільки вимога про субсидування заробітної плати для певних груп працівників є незаконною. За оцінками, страйки можуть коштувати компаніям приблизно 62 млн євро на день.

Профспілка IG Metall вимагає 8% підвищення зарплати за 27 місяців для 3,9 млн інженерів і працівників металургії. Союз також висунув вимогу про скорочення щотижневого робочого часу з 35 до 28 для догляду за дітьми, літніми або хворими родичами. Працедавці запропонували збільшення заробітної плати на 6,8%, але відхилили вимогу про скорочення робочого часу.

Останньою дійсно великою перемогою профспілки, здобутою завдяки подібним попереджувальним страйкам більше 30 років тому, в 1994 році, стало введення 35-годинного робочого тижня, до цього був 40-годинний.

Фото: Spiegel

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-