Дефіцит Пенсійного фонду після зниження ЄСВ зріс з 80 до 145 мільярдів - Рева

Дефіцит Пенсійного фонду після зниження ЄСВ зріс з 80 до 145 мільярдів - Рева

Укрінформ
Міністр соцполітики Андрій Рева називає популістськими експериментами політику держави, яка проводилася по відношенню до Пенсійного фонду до 2016 року.

Про це він заявив в інтерв'ю сайту "Обозреватель". 

"Пенсійний фонд завжди був об'єктом всіляких популістських експериментів. Ось у 2008 році уряд збільшив вартість одного року з 1% до 1,35%. Прекрасно - пенсії зросли на 35%. Але люди більше платити не стали. А кошти десь потрібно було брати. Взяли з кредиту МВФ - $ 2 мільярди. Після того, як гроші МВФ закінчилися, потихеньку брали з казначейства і до 2014 року понабирали боргів на 48 млрд гривень", - заявив міністр.

Рева також розкритикував рішення про зниження ставки єдиного соціального внеску ЄСВ з 38% до 22% у 2015 році.

"У 2016 році взяли і ЄСВ з 38% знизили до 22%. Результат: коли ми прийшли в 2016 році, бюджет Пенсійного фонду складався з дотації - 145 млрд грн і 112 млрд - власні надходження від ОСВ. Думали, якщо знизимо податок, відразу всім стане соромно не платити. І за рахунок збільшення кількості надходжень вдасться перекрити суму, яку ми втратили зі зниженням ОСВ. Так ось, ці мрії розбилися об сувору реальність: дефіцит Пенсійного фонду зріс з 80 до 145 млрд гривень", - наголосив міністр.

За його словами, для виходу з критичної ситуації з наповненням Пенсійного фонду уряд має намір отримати додаткові кошти шляхом детінізації економіки.

"За нашими підрахунками, 12,5 млн українців платять ЄСВ, 3,5 млн працюють і не платять. Понад 2,5 млн з них працюють на селі в індивідуальних селянських господарствах - ні копійки не платять. Ще 2 млн громадян - безробітні. Разом це 18 млн осіб. Де ще 8 мільйонів? Ніхто не може пояснити. Це так званий резерв тіньової економіки. Як збільшити кількість платників? Треба цей резерв детінізувати", - наголосив Рева.

Читайте також: Рева попереджає про дефолт у разі припинення співробітництва з МВФ

Він зазначив, що збільшення мінімальної заробітної плати вже дало початковий позитивний ефект.

"Перше, що ми зробили, - збільшили мінімальну заробітну плату удвічі. Що це дало? З 12,5 млн - 10,5 є найманими і самозайнятими працівниками. З цих 10,5 млн - 4,5 платили ЄСВ з мінімальної зарплати . А з цих 4,5 млн - 67 тис. керівників приватних підприємств. 1 грудня 2016 року в Україні було 67 тис. керівників приватних підприємств, які показували зарплату 1450 гривень. Коли ми підняли мінімалку до 3200 грн, думаєте, вони собі зарплату зменшили? Ні. А платити їм до Пенсійного фонду довелося більше. Тобто гроші вийшли з тіні ", - заявив міністр.

Додатковий ефект, за його словами, досягнуто за рахунок зростання фонду оплати праці.

"З 1 січня 2017 року на 50% підвищили зарплату вчителям, лікарям тощо. Фонд оплати праці виріс. За цим потягнувся і позабюджетний сектор. У цілому доходи до Пенсійного фонду від ЄСВ збільшилися за минулий рік на 40%. Ми планували, що у нас надходження зростуть на 30 млрд, а вони виросли майже на 47 млрд. За ці кошти ми провели підвищення пенсій з 1 жовтня 2017 року. Ми не надрукували ці гроші, не позичили їх у МВФ, не збільшили дотації з бюджету - ми вивели їх з тіні", - заявив Рева.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-