НБУ полегшив бізнесу умови продажу валюти

НБУ полегшив бізнесу умови продажу валюти

1544
Укрінформ
Національний банк України удосконалив умови продажу іноземної валюти клієнтами банків на міжбанківському валютному ринку.

Про це йдеться у прес-релізі НБУ.

"По-перше, чітко визначено право клієнта подавати заяву про продаж іноземної валюти до будь-якого уповноваженого банку за власним вибором (незалежно від наявності поточного рахунку в іноземній валюті, відкритого в цьому банку)", - зазначає регулятор.

По-друге, Нацбанк уточнив строки продажу банком іноземної валюти клієнтів: "Як і раніше, уповноважений банк зобов’язаний за дорученням клієнта здійснювати продаж його власних коштів в іноземній валюті не пізніше ніж за п’ять банківських днів, починаючи з дня списання цих коштів з поточного рахунку клієнта, відкритого в цьому банку".

НБУ уточнив, що у випадку, якщо кошти для продажу перераховуються клієнтом з іншого уповноваженого банку, продаж цієї валюти здійснюється у п’ятиденний строк з дня зарахування таких коштів на кореспондентський рахунок уповноваженого банку.

"Ці чергові кроки з валютної лібералізації розроблено з урахуванням пропозицій, що надійшли від бізнесу та учасників ринку. Як наслідок, бізнес отримає ширші можливості для вибору оптимального курсу продажу валюти. Також окреслені зміни створять належні умови для розвитку економічної конкуренції на міжбанківському валютному ринку України. Водночас ці кроки не матимуть суттєвого впливу на стан валютного ринку", - переконані у Нацбанку.

Читайте також: НБУ покращив прогноз зростання економіки до 3,4%

Відповідні зміни затверджено постановою НБУ №7 від 25 січня "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України". Постанова набуває чинності 27 січня 2018 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-