Адміністрація морпортів отримала статус спостерігача в Європейській організації

Адміністрація морпортів отримала статус спостерігача в Європейській організації

Укрінформ
Адміністрація морських портів України (АМПУ) отримала статус спостерігача в Європейській організації морських портів (European Sea Ports Organization - ESPO). 

Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет ESPO в Брюсселі, повідомляється на сайті АМПУ.

«Входження АМПУ в ESPO - важливий крок інтеграції України в міжнародну транспортну інфраструктуру. Україна тепер офіційно - частина європейського портового співтовариства. Крім того, членство в ESPO дозволить нам перейняти кращі європейські практики організації роботи портів. Це крок також важливий з точки зору реалізації дорожньої карти щодо імплементації нормативних документів ЄС в сфері морського транспорту, затвердженої Кабінетом міністрів України», - сказав керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Зазначається, що офіційне представлення АМПУ членам і спостерігачам ESPO відбудеться в ході Генеральної асамблеї 30 травня в Роттердамі. Після цього, з 30 травня по 1 червня, АМПУ візьме участь в щорічній конференції і роботі технічних комітетів ESPO.

Читайте також: Уряд затвердив річний фінплан порту "Южний" з чистим прибутком 468 мільйонів

В АМПУ також наголосили, що існує два види членства в складі ESPO: повне членство (full membership) і членство в якості спостерігача (observer membership). Але оскільки Україна не є країною-членом ЄС, АМПУ має можливість приєднатися до ESPO виключно в статусі спостерігача.

Таким чином, АМПУ отримує право делегувати одного свого представника на засідання Генеральної асамблеї ESPO, відвідувати і брати участь в роботі всіх технічних комітетів, мати доступ до внутрішньої бази даних ESPO з останньою інформацією про політику ЄС, у сфері інвестицій та грантів, а також можливість для індивідуальних запитів інформації через Генерального секретаря Організації.

ESPO існує з 1993 року і об'єднує портові адміністрації країн Європейського Союзу. На сьогодні її членами є портові адміністрації та національні портові асоціації країн-членів Європейського Союзу: Бельгії, Болгарії, Великобританії, Данії, Кіпру, Фінляндії, Франції, Німеччини, Греції, Ірландії, Італії, Латвії, Литви, Мальти, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, Іспанії, Швеції, Хорватії та Естонії.

ESPO відкрита для членів-спостерігачів з країн, що є сусідами з ЄС. Зокрема, статус спостерігача в організації мають Ізраїль і Ісландія.

ESPO постійно працює над розробкою регуляторних документів міжнародного рівня для покращення роботи та підвищення якості послуг портової галузі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-