ДФС розписала графік перевірок на рік. У списку – 5,5 тисяч підприємств

ДФС розписала графік перевірок на рік. У списку – 5,5 тисяч підприємств

Укрінформ
До плану-графіка перевірок Державної фіскальної служби на 2018 рік включено 5,5 тис. платників податків (проти 4,8 тис. у 2016 році). Усі відібрані до планових перевірок підприємства мають ознаки ризику при здійсненні своєї господарської діяльності.

Про це повідомляється на сайті ДФС.

"До плану-графіка на 2018 рік включено 5,5 тис. платників податків – юридичних осіб з обсягами задекларованих доходів понад 1,2 млрд грн. Всі відібрані до планових перевірок підприємства мають критерії ризику від провадження ними господарської діяльності", - йдеться у повідомленні. 

Зокрема, з відібраних суб’єктів господарювання:

- 2 901 – мають рівень сплати податку на прибуток нижчий за рівень сплати по відповідній галузі;

- 2 881 – мають рівень сплати ПДВ нижчий за рівень сплати по відповідній галузі;

- 1 050 – задекларували від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток в сумі майже 117,2 млн грн;

- 385 – мали відносини з контрагентами, що знаходяться в розшуку, ліквідовані, збанкрутували на загальну суму операцій 591 млн грн;

- 372 – мають розбіжності між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом на загальну суму 399 млн грн;

- 199 – здійснювали операції з придбання товарів (послуг) у сумнівних постачальників на загальну суму 207 млн грн;

- 34 – здійснили зовнішньоекономічні операції на загальну суму майже 8 млрд грн через нерезидентів, зареєстрованих в офшорних зонах.

ДФС також нагадала, що згідно з вимогами Податкового кодексу, фіскальна служба перейшла від щоквартального планування документальних перевірок платників податків до формування річного плану – графіка. При здійсненні аудиту ДФС робитиме акцент на збільшенні обсягів саме планових перевірок.

Загалом, протягом 2017 року підрозділами аудиту ДФС порушникам законодавства донараховано грошових зобов’язань на суму 26,6 млрд грн, забезпечено узгодження 16,4 млрд грн, у тому числі 5,4 млрд грн податку на прибуток та 4,3 млрд грн податку на додану вартість. До бюджету надійшло 5,1 млрд грн.

Основним порушенням, що допускали перевірені платники податків, було завищення податкового кредиту та валових витрат внаслідок їх формування за операціями із "сумнівними" суб’єктами господарювання.

"Завдяки таким схемам легалізуються товари невідомого походження, зокрема, одержані в результаті необлікованого виробництва або від домогосподарств; документально оформлюється придбання неіснуючих товарів чи реально не наданих послуг (оформлення безтоварних операцій) з віднесенням їх вартості на витрати та, як наслідок, заниженням бази оподаткування податком на прибуток. Крім того, штучно переноситься реальна база оподаткування ПДВ (переважна частина податкових зобов’язань) від виробників товарів і послуг (при первинному їх продажу за значно нижчими, ніж діючі на ринку, цінами) до інших суб’єктів господарювання, які перекривають суми власних податкових зобов’язань схемним податковим кредитом. Такий різновид схем застосовується, зокрема, при реалізації природного газу власного видобутку, здачі в оренду приміщень торговельно-розважальних центрів", - прокоментували в ДФС.

Читайте також: ДФС нагадала про нові правила оподаткування товарів, що ввозяться у ручній поклажі

Для порівняння, у 2016 році до плану-графіка фіскальних перевірок було включено 4,8 тис. платників податків – юридичних осіб.

З планом-графіком проведення перевірок на поточний рік можна ознайомитися на веб-порталі ДФС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-