Бізнес платитиме податки по-новому

Бізнес платитиме податки по-новому

2254
Ukrinform
З 1 січня 2018 року набули чинності зміни по податку на прибуток підприємств, які були ухвалені Верховною Радою 7 грудня 2017 року.

Про це повідомили в Офісі великих платників податків.

"Податок на прибуток підприємств - зміни з 1 січня 2018 року. Офіс великих платників податків інформує, що законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році" від 07.12.2017 № 2245-VIII, внесені зміни по податку на прибуток підприємств", - йдеться у повідомленні.

Так, з 1 січня змінено визначення безнадійної заборгованості (для цілей оподаткування банківських установ). Запроваджено визначення терміну "синдикований кредит", а також особливості застосування до нього угод про уникнення подвійного оподаткування. Уточнено визначення терміну "роялті", що саме не є роялті для програмної продукції. Крім того, змінено визначення терміну "пов’язана особа", це якщо кінцевим бенефіціаром є одна і та ж фізична особа, або така особа виконує функції виконавчого органу. Уточнено, що кредити, надані під гарантії держави, не впливають на визначення пов’язаності юридичних осіб.

Також змінами передбачено, що податкова декларація з податку на прибуток, яка розраховується з наростаючим підсумком за рік, подається у 60-денний термін. Запроваджена для банків можливість враховувати всю суму резервів, які нараховуються під активи, а також передбачені перехідні положення щодо таких операцій. Уточнені норми щодо сплати дивідендів платниками єдиного податку: єдинники не сплачують авансові внески, платники податку, отримувачі не коригують фінансовий результат.

Набули чинності внесені зміни до норм щодо податкових наслідків переходу із спрощеної системи на загальну для платників четвертої групи.

Відтепер обмеження по операціях із низькоподатковими нерезидентами поширюються і на нерезидентів особливих організаційно-правових форм.

Читайте також: Мінфін пропонує зобов’язати осіб з “високими доходами” подавати декларацію

З 1 січня передбачена можливість не оподатковувати кошти, направлені на допомогу спортивним неприбутковим організаціям, у розмірі до 8 відсотків від оподатковуваного прибутку попереднього року. Фінансовий результат збільшується на суму повної або часткової компенсації один раз на календарний рік вартості путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України, якщо вони не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб. Сума податку на прибуток зменшується на суму акцизного податку, сплаченого за дизельне пальне, що використане дизельними локомотивами та самоскидами вантажопідйомністю понад 75 тонн.

Водночас, до 1 січня 2025 року звільняється від оподаткування прибуток підприємств - суб’єктів літакобудування, що визначені відповідно до норм статті 2 закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості". До 1 січня 2020 року звільнено від оподаткування діяльність щодо використання газу метану вугільних родовищ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-